Slávistická legenda čekala na zápas 687 dní. Upadla mi i slza, vzpomíná Bořil na těžké období

Přidat na Seznam.cz

Už se zdálo, že Jana Bořila postihne stejný osud jako Davida Hovorku, který musel kvůli vleklým zdravotním problémům ukončit kariéru. Už v 28 letech! Naštěstí to není Bořilův případ, který se po bezmála dvou letech vrátil na trávníky. A i když mu je „už“ 32 let, věří, že ještě ve fotbale něco dokáže. A Slavii pomůže k velkým výhrám.

Jan Bořil navlékl slávistický dres v mistrovském utkání teď o víkendu. Svojí poctivou defenzivní činností přispěl k vítězství Slavie nad Baníkem Ostrava 1:0. „Slýchal jsem, že už na vrcholový fotbal nebudu mít, že jsem pomalý, starý… Já se ale kousl, řekl jsem si, že do toho dám všechno. Takže ano, jsem zpět a budu bojovat i nadále,“ mohl si po zápase oddychnout bývalý reprezentant.

Bořil patřil k hlavním postavám slávistické dominance, pomohl „sešívaným“ ke čtyřem titulům. Jako kdyby jeho nepřítomnost ovlivnila poslední dva ročníky bez titulu… „Nejtěžší chvíle přišla, když jsem se dozvěděl diagnózu. Navštívil jsem hodně doktorů, většina se jich shodla, že už nikdy nekopnu do míče. Tenkrát mi upadla i slza. Potom jsem dostal tip na jednoho experta v Německu, který měl s podobnými zraněními zkušenosti. Řekl mi, že není problém a po pár měsících se můžu vrátit na profesionální úroveň. Jsem nesmírně vděčný, že se operace podařila a že můžu být konečně zpět,“ vzpomíná nymburský rodák na patálie s kolenem.

Bóřa odvedl výborný výkon na úrovni těch před zraněním. Mám hroznou radost z toho, jak tým vyburcoval, jakým způsobem za ním tým šel a jak organizoval hru. Neřešil jen svoje situace na hřišti, ale organizoval celou hru celý zápas, na tým přenesl svoji mentalitu,“ pěl chválu na svého svěřence trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Slavii čekají velmi nabité týdny, kdy se liga bude střídat s evropským pohárem. Proto je velmi pravděpodobné, že Bořil dostane zase šanci, aby si opory odpočinuly. A možná se i 21násobný reprezentant opět sám stane tou oporou, kterou byl v letech 2016 – 2021.

Zdroj: redakce, slavia.cz