Slavii opouští Nigerijec Usor. Odchází do Rakouska

Přidat na Seznam.cz

Vedení Slavie dnes na klubovém webu oznámilo odchod nigerijského fotbalisty Mosese Usora. Ten odchází na hostování do rakouského Lince. Rakouský klub může v létě uplatnit opci na případný přestup.

Moses Usor působil ve Slavii od minulého roku, když si ho Pražané vyhlédli v nigerijském klubu 36 Lion. Začínal ve třetí lize ve slávistické rezervě odkud se po čase posunul do „áčka“. V nejvyšší české soutěži se dokázal čtyřikrát gólově prosadit. Další dvě branky vstřelil v Evropské konferenční lize.

„Moses je určitě zajímavý hráč, který se bude ještě vyvíjet. Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel. Příčin byla spousta. V létě neměl volno, přeskočil z béčka do áčka, srovnával se s tím,“ uvedl slávistický trenér Jindřich Trpišovský pro klubový web.

Trpišovský dává v sestavě pře Usorou přednost mladšímu Matěji Juráskovi. „Naznačil potenciál. Pokud se Matějovi vše sejde a bude zdravý, může mít dobré jaro. Typologicky jsou si s Mosesem a třeba i Ewertonem podobní. Křídel máme nyní dost. Navíc musíme myslet i na pravidlo, že v české lize může nastoupit do utkání omezený počet cizinců mimo Evropskou unii,“ přidal kouč.

Linec je aktuálně třetí v rakouské lize. Slavia je na druhé místě české nejvyšší soutěže, když na vedoucí Plzeň ztrácí dva body.

Zdroj: Slavia.cz, redakce