Slavia zažívá těžké dny. Áčko prohrálo nečekaně v Českých Budějovicích, B-tým nezvládl derby

Přidat na Seznam.cz

Fotbalová Slavia vstupovala do jara s dvěma hlavními cíli – áčko chce vyhrát prvoligový titul, B-tým by rád uchoval druholigovou příslušnost. Avšak poslední zápasy obou týmů tyto úkoly zkomplikovaly. A-tým měl možnost díky případné výhře v Českých Budějovicích utéct v tabulce Plzni o čtyři a Spartě o pět bodů. Jenže nečekaná porážka na jihu Čech dostala sešívané před blížícím se zápasem s Plzní do nepříjemné situace. To samé se dá říci o béčku, které v derby prohrálo se Spartou a zůstává tak na posledním místě.

Slavia má jediné štěstí v tom, že i hráči Plzně půjdou do víkendového šlágru 23. kola s nevýraznou formou, protože naposledy jen doma remizovali s Olomoucí. Pro oba týmy tak bude tento duel nejen o zisku bodů, ale též o navrácení ztracené sebedůvěry. „Myslím si, že to není o tom, kolik je na špici bodů a kolik týmů, ale o tom, kdo bude zvládat jednotlivé zápasy. Teď v zimních měsících se může stát cokoliv s kýmkoliv, což se i potvrzuje. Je to podobné jako v minulých letech, musíme zvládat svoje utkání. Za poslední zápasy jsme venku dali tří góly, dva z toho z penalty, z toho pramení to, že jsme body ztratili. Je jasné, že tady jsou další dva silné týmy, které chtějí hrát nahoře a být úspěšné,“ uvedl po utkání s Českými Budějovicemi trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Sebedůvěru ztratilo dnes i slávistické béčko, které nastoupilo proti rezervě Sparty s mnoha hráči áčka – Mandous, Ewerton, Traore, Kačaraba, Bořil, Pech a na lavičce byl např. i reprezentant Masopust, který se vrací po zranění. Jenže i Sparta nasadila do sestavy velmi zajímavá jména a jedno z nich Daněk dvěma góly rozhodl dnešní derby. Na první gól mu minutu před koncem první půle nahrála další velká posila z áčka Minchev. Bulharský útočník měl prsty i v druhém gólu Daňka.

Slavii B čeká o víkendu také důležitý zápas, střetne se na domácí půdě s předposledním Třincem. Je však pravděpodobné, že trenér Marek Jarolím už nebude mít k dispozici tolik hráčů z áčka. „Tahle spolupráce nám na podzim pomohla k tomu, že jsme na podzim získali několik bodů, které máme. Budeme v tom pokračovat a bude líp. Vybrali jsme si slabší den, ale dají se najít i pozitiva. Lukáš Masopust se vrátil po nemoci a vydržel, Honza Bořil hrál po dlouhé době těžší zápas. David Pech předvedl slibný výkon, ukázal velký potenciál. Měli jsme tam Mikuláše Konečného, ročník 2006. Aleš Mandous si zachytal. Najdeme na tom to pozitivní, poučíme se a budeme hledat ideální mix,“ podotkl Jarolím

Zdroj: acsparta.cz, slavia.cz