Slavia už není poslední, černého Petra přenechala Znojmu

Přidat na Seznam.cz

Kde jsou ty časy, kdy hokejová Slavia sbírala extraligové tituly či se alespoň pohybovala v popředí naší elity. Tyhle úspěchy už odvál čas a tým z Edenu nyní spíše bojuje o holé přežití v druhé nejvyšší soutěži. Od začátku letošní sezony si slávističtí fanoušci chtě nechtě museli zvyknout, že jejich milovaný mančaft na nejlepší týmy asi mít nebude. I když play-off bývá velmi nevyzpytatelné a při troše štěstí se ve vyřazovací části dá dojít daleko. To je ale otázka březnových dnů, nyní je pro Slavii důležité, že na desátou příčku, která je poslední vstupenkou do play-off, ztrácí jen šest bodů. A to i díky dvěma výhrám v tomto týdnu. Nejdříve vyhráli sešívaní nad pardubickým béčkem 6:4 a včera si vyšlápli i na ambiciózní Zlín 4:1.

Ambice Zlína před sezonou byly jasné, vyhrát první ligu a dostat se postupně do baráže o naší nejvyšší soutěž. Jenže stejně jako vloni i letos Berani silně pokulhávají. Nedaří se jim vyladit formu na delší vítěznou sérii, a tak se pohybují na pomezí první šestky, která zaručuje jisté místo ve čtvrtfinále.

Pokud chtějí Zlínští vyhrávat, jsou k tomu logicky potřeba góly. A Slavii vsítili jen jednu branku a to ještě v 58. minutě za stavu 0:4… „Já se dnes chci omluvit všem fanouškům. Přijeli nás sem podpořit, drželi nás celý zápas. Z naší strany to od samého začátku byla špatná hra, když byly šance, tak jsme je neproměnili, dostali jsme hloupé góly po chybách, do toho spoustu zbytečných vyloučení, už jsme se z toho neodrazili. Hra vypadala, jak vypadala…,“ řekl na rovinu zlínský kouč Jan Srdínko.

Dneska nám očividně nešly nohy. Začíná to tím, že soupeře hrál hodně přesilovek, byl na puku, ten tým si pak víc věří, je aktivní. Ale základ byl v tom, že jsme na rozdíl od těch posledních zápasů neměli pohyb,” podotkl kapitán Zlína Bedřich Köhler, který věří, že v příštím zápase proti Třebíči už dosáhne jeho tým lepšího výsledku. „S Frýdkem, s Prostějovem či Kolínem jsme odehráli dobré duely, tam jsme pohyb měli. Takže hlavně se musíme vrátit k těm posledním výkonům. Zároveň si trochu odpočineme, musíme znova nají energii.”

Slavia se díky výhře nad Zlínem posunula z posledního fleku o dvě příčky výše a na poslední místo spadlo Znojmo. „Drželi jsme se našeho plánu, všichni hráči zahráli skvěle. Byli jsme disciplinovaní, v pravý čas jsme proměňovali šance, nebáli jsme se hrát a byli jsme aktivní. Vyrovnali jsme se Zlínu v soubojích, přesto že má větší a silnější hráče. Zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl po zápase spokojený trenér Aleš Totter.

Zdroj: hc-slavia.cz , beranizlin.cz