Slavia snad vyřešila největší problém. Do obrany získala Nigerijce z Norska

Přidat na Seznam.cz

Pražskou Slavii trápila na podzim, kromě mnoha zranění, nestálé výkony v obraně. Především tedy co se týká stoperské dvojice. Posila z Plzně Eduardo Santos podával tak podprůměrné výkony, že ho trenér Jindřich Trpišovský poslal do béčka. A protože David Hovorka dlouhodobě marodí, Ondřej Kúdela odešel do Indonésie a ke zraněným se přidal i Tomáš Holeš, který občas (a kvalitně) zaskakoval vzadu, zbývala „Sešívaným“ jen dvojice Taras Kačaraba z Ukrajiny a Aiham Ousou ze Švédska. A popravdě ne vždy podávali kvalitní výkony…

A proto bylo jasnou volbou přivést v tomto zimním období kvalitní posilu, která bude hasit akutní nebezpečí před slávistickou brankou. A možná se to Slavii povedlo. Ale to až jarní odvety ukážou, zda Igoh Ogbu, který přišel z norského Lilleströmu, bude tou ideální trefou do černého.

22letý nigerijský obránce podepsal se Slavií čtyřletou smlouvu. „Cítím se úžasně, jsem šťastný z toho, jak mě klub uvítal, že jsem zde mohl podepsat smlouvu. Snem každého hráče je vyhrávat trofeje, zanechat po sobě v týmu, do kterého přestupujete, odkaz. Odnést si nezapomenutelné vzpomínky. Moc si přeju, aby se mi to ve Slavii povedlo. Těším se na fanoušky, viděl jsem některé zápasy, třeba derby, a vím, jak skvělou atmosféru dokážou vytvořit. A moc se těším, až se potkám s krajany Peterem Olayinkou a Mosesem Usorem,“ řekl pro klubový web Igoh Ogbu.

Až nyní přiznali představitelé Slavie, že měli o Ogbua zájem už v létě, ale jednání s norským týmem se dlouho komplikovala. Až nyní to vyšlo. „Je to hráč, o kterém se bavíme delší dobu, měli jsme o něj zájem už v letním přestupním období. Opravdu hodně nás zaujal, bohužel v létě to nevyšlo z mnoha důvodů. Náš zájem trval dál, pokračovali jsme v jeho sledování. Po dlouhých a komplikovaných jednáních se teď přestup povedl. Jsme za to opravdu moc rádi, je to hráč, kterého jsme typologicky hledali,“ uvedl Jindřich Trpišovský.

Ogbu má dokonce už zkušenosti s reprezentací, za kterou nastupoval v mládežnických kategoriích. Je odchovancem Gombe United FC, odkud přešel do Rosenborgu Trondheim a též si vyzkoušel angažmá ještě v dalším (a dohromady třetím) norském klubu, v Sogndalu. „Je na tom velice dobře rychlostně, fyzicky, má velmi dobrou hlavu, je silný v soubojích. Je to důrazný typ stopera, který je ale i rychlostně vybaven, je schopný hrát ve stoperské dvojici i trojici. Má bojovný naturel, k čemuž samozřejmě patří i určité chyby. Je to ale mladý hráč, se kterým chceme pracovat. Trošku vzdáleně připomíná Simona Deliho, když u nás začínal, atletický typ, velký bojovník. Jeho styl je až trošku hokejový, obětavě padá do střel. Měl velký zájem k nám jít, nakonec se podařilo udělat dohodu s jeho mateřským klubem, za což jsme moc rádi,“ dodal slávistický kouč.

Zdroj: slavia.cz, sport.ceskatelevize.cz