Slavia si užila novoroční luxusní nákupy. Z Olomouce a Teplic získala posily do defenzívy a z Plzně reprezentačního gólmana

Přidat na Seznam.cz

Slávističtí fotbalisté se chystají vyběhnout na umělý trávník až v neděli, zato vedení klubu už „maká“ naplno. Dnes se v Edenu zpečetily tři přestupy. Z Olomouce přichází Ondřej Zmrzlý a v Teplicích si sešívaní zajistili služby Štěpána Chaloupka. Ale největší bombou (i když vlastně očekávanou) je příchod reprezentačního gólmana Jindřicha Staňka z Plzně.

Slavii se daří jak v české lize, tak v evropských pohárech, a proto nemusí tolik zasahovat do širšího kádru, který má. Aby se jí však dařilo i v dalších sezonách, je nutné pomýšlet na budoucnost. Jedním z budoucích pilířů obrany může být teplický Štěpán Chaloupek, který v Edenu podepsal čtyřletou smlouvu s platností od 30. června 2024. Jarní část sezony stráví dvacetiletý obránce na severu Čech. „Štěpán je ve svých dvaceti letech pilířem základní sestavy prvoligového týmu a reprezentační jednadvacítky. V našem hledáčku byl dlouhodobě. Zaujala nás obrovská síla, dominance v hlavičkových soubojích a zároveň, s přihlédnutím na jeho mladý věk, velká herní vyspělost. Jarní část sezony stráví ještě na angažmá v Teplicích a já věřím, že do letní přípravy naskočí ještě zkušenější hráč, který u nás naplno rozvine svůj fotbalový potenciál,“ podotkl sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Chaloupek se poprvé představil v první lize v září 2021. Nastálo se však do teplické sestavy dostal až v té další sezoně. Dosud v nejvyšší soutěži odehrál celkem 46 zápasů. „Jsem rád, že se přestup povedlo dotáhnout do úspěšného konce, že jsem svou budoucnost spojil se Slavií. Věřím, že to bude úspěšná cesta. Projekt, který je v klubu nastavený, se mi velmi líbí. Trenér Trpišovský mi osobně volal, gratuloval mi. Zahrál jsem si tady v Edenu dvakrát, jednou dokonce před vyprodaným stadionem. Vím, jakou fanoušci mají sílu. Moc se těším, že si to budu moci vyzkoušet na vlastní kůži,“ říká Chaloupek.

Už od jara by ale měl ve slávistickém dresu hrát Ondřej Zmrzlý z Olomouce, který dnes v Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2027. „Ondra může být pro náš tým velkou posilou. Hraje na postu levého obránce, ale velký přínos vidíme i v jeho univerzálnosti a možnosti alternace ve středu hřiště. V minulosti se nám to už několikrát vyplatilo, a to je také jeden z důvodů, proč jsme si Ondru vybrali,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

Čtyřiadvacetiletý obránce si poprvé zahrál českou nejvyšší soutěž v červenci roku 2019. Od té doby celkem odehrál v první lize (a to jen v olomouckém dresu) 128 utkání, v nichž zaznamenal dvanáct branek a čtrnáct asistencí. Nejvíce se mu daří právě v této probíhající sezoně, kdy má na kontě tři branky a pět asistencí, což ho řadí na první místo v pořadí obránců. „Konkurence je obrovská, už teď vím, že na mých postech nejsou dva, ale spíše čtyři, pět hráčů. Všichni jsou tu hodně univerzální. Variant bude hodně, ale kdybych se konkurence bál, tak sem nechodím. Jsem na to připravený, i když vím, že to bude těžké. Nechci být ale do počtu, chci si vybudovat svoje místo, prosadit se,“ říká odhodlaně Zmrzlý.

Ale tu největší pecku si vedení sešívaných nechalo až na dnešní večer, kdy oznámilo příchod brankáře Jindřicha Staňka. Osminásobný reprezentant se nebojí konkurence Aleše Mandouse, který nebude chtít zadarmo pustit dosavadní pozici slávistické jedničky. „První dojmy jsou jen pozitivní. Moc se těším na tuhle výzvu. Konkurence je vždycky dobrá věc, zdravá věc. Jsem na ni připravený. Chci pomoci Slavii k mistrovskému titulu. Proto jsem tady,“ říká ale rozhodně Staněk.

Jindra patří dlouhodobě mezi nejlepší české gólmany, což potvrzuje i v národním týmu. Chceme být připraveni na boj o titul a nic nepodcenit. Proto posilujeme i brankářský post. Přejeme Jindrovi hodně štěstí,“ dodává Jiří Bílek.

Zdroj: redakce, slavia.cz