Slavia si pojistila první místo. Jak zareagují její největší rivalové?

Přidat na Seznam.cz

Nelehké utkání čekalo ve druhém jarním kole na pražskou Slavii. Jejím soupeřem sice byly poslední Pardubice, ty se však chtěly blýsknout před svými fanoušky dobrým výsledkem. Jejich fandové totiž poprvé zavítali na zbrusu nový pardubický fotbalový stadion. Rok a půl museli pardubičtí fotbalisté hrát domácí utkání v azylu na pražských Bohemians. Teď už se ale dočkali. Avšak úspěšná premiéra to nebyla…

Slavia si sice z východních Čech odvezla všechny tři body za výhru 2:0, ale dost se k vítězství natrápila. K „povinné“ výhře si zadělala v 19. minutě, kdy Jurečka proměnil pokutový kop. Jenže pak už nebyla schopná pořádně pardubickou branku ohrozit. Naopak domácí měli několik vyložených šancí ke srovnání, především se to týká Hlavatého tyčky či Jaroškovy rány těsně nad Kolářovu branku.

Ještě určitá šance k vyrovnání se Pardubickým naskytla v poslední minutě základní hrací doby, kdy byl vyloučen slávistický stoper Osou. „Bylo to za vběhnutí na trávník bez povolení rozhodčího. Vůbec jsem netušil, že jsme na takové úrovni schopní něco takového předvést. Aiham tam navíc chtěl vběhnout už předtím zpoza brány, pokud jsem si dobře všiml, rozhodčí řekl, že prostě nedostal pokyn k tomu, aby šel na hrací plochu. Byla to taková bizarní situace, ještě v kombinaci s tím, že ten hráč už měl žlutou kartu. V závěru zápasu jsme se tak dostali do situace, kdy nás bylo o jednoho méně, byla to hrozná chyba,“ popsal tuto situaci trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Početní převahu však domácí nevyužili. Naopak to byli hosté, jmenovitě Olayinka, kdo přidal druhý gól. Slavia tak nehledě na výsledky Sparty a Plzně zůstane na první příčce. Teď jen záleží, o kolik bodů to bude.

Zdroj: redakce, slavia.cz