Slavia proti AC Milán plánovala vzpouru, po Holešově červené ale neměla šanci

Přidat na Seznam.cz

Minulý týden Slavii citelně oslabil Diouf, který dostal červenou kartu na San Siru už po 26 minutách. V Edenu to Tomáš Holeš stihl o 6 minut rychleji. Jeho vyloučení bude v následujících dnech předmětem bouřlivých diskuzí – Tomáš Holeš nechtěně šlápl na Calabriovu nohu a rozhodčí Nyberg po bedlivém zkoumání VARu vytáhl červenou.

Slavia přitom měla za sebou nadějný úvod, vypracovala si dobré příležitosti. Nebezpečná byla zvláště ve 13. minutě střela Mojmíra Chytila.

Ve 20. minutě ale Slavii předčasně opustil kapitán a v deseti hráčích v poli šance na postup hasly. Fotbalisté AC neproměnili dva samostatné úniky na brankáře, napotřetí už se v 33. minutě Pulisic prosadil. Dostal od Leaa přihrávku, přehodil si míč z pravé na levou a přízemní střelou propálil brankáře Staňka. 1:0.

Hned 3 minuty nato italský klub rozehrál parádní kombinaci v šestnáctce Slavie a Loftus-Cheek zavěšoval do prázdné. Třetí gól přidal do konce poločasu Leao. Skoro by se zdálo, že do míče trkl před šestnáctkou jen tak mimoděk. Jenže balon zaplul do horního rohu Staňkovy branky. Nechytatelná střela, gól hodný kanonýra.

Slavia se vzmohla jen na kontaktní gól, dal ho Jurásek

AC Milán se v druhém poločase už více šetřil. Slavii přesto skoro nic nedovolil. Až v 83. minutě se levačkou do míče opřel Matěj Jurásek a zamířil k tyči. Zaplněný Eden slavil poslední gól Slavie v letošním ročníku Evropské ligy.

Na konci zápasu Staněk ještě lapil do rukavic hlavičku Olivera Girouda. Konečný stav: 3:1 pro AC Milán.

Krátce po skončení zápasu Evropskou ligu definitivně opustili také rivalové Slavie ze Sparty, kteří utrpěli výprask 6:1 proti Liverpoolu.

Slavia Praha – AC Milán 1:3 (0:3). Branky: 84. Jurásek – 33 Pulisic, 36 Loftus-Cheek, 45+6 Leao. Diváci: 19.344. První zápas: 2:4, postoupil AC Milán.

Zdroj: autorský článek