Slavia představila fanouškům 19letou posilu a pak přejela Jablonec

Přidat na Seznam.cz

Narozdíl od Sparty a Plzně dokázala Slavia vstoupit do jarních odvet první fotbalové ligy na výbornou. Nejenom že „povinně“ vyhrála nad Jabloncem, ale navíc Severočechům nadělila pět kousků. Fanoušci sešívaných si však užili zajímavé události už před utkáním. Slávistické vedení představilo novou posilu, z norského Haugesundu přišel 19letý záložník Christos Zafeiris. Jak už jméno naznačuje, má mladá naděje řecké kořeny.

„Můj osobní cíl je ukázat lidem, že jsem dobrý hráč. Ukázat, že můžu hrát od začátku a být důležitým hráčem týmu. Týmové cíle jsou vždycky se snažit vyhrávat, dostat se do Ligy mistrů a hrát v Evropě. Taky vyhrát ligu a pohár,“ uvedl Zaferis. „Slavia je skvělý klub, mám radost, že jsem tady, a těším se na zkušenosti, které tu získám,“ dodal aténský rodák.

Ale nyní k zápasu. Slávisté se ujali vedení ve 12. minutě zásluhou Jurečky, který dostal v útoku přednost před van Burenem. Hostům se ale povedlo srovnat a to v šesté minutě nastavení. Přesným střelcem byl Jovovič. To však bylo ze strany Jablonce vše. „Slavia poslala do hry z lavičky další hráče a tím to rozhodla. Ohromně jim pomohli, hlavně Van Buren tam vnesl ohromnou kvalitu,“ uznal kouč Jablonce David Horejš.

Pak už se trefovali jen domácí. V 61. minutě nastoupil zmiňovaný van Buren a za čtyři minuty rozjásal slávistické publikum. Za dvě minuty bylo ještě veseleji. Holandský útočník se proměnil v nahrávače, jeho přihrávku perfektně zužitkoval Lingr – 3:0. Zatím to vypadá, že si van Buren přinesl skvělou formu z Liberce, kde byl na hostování a vsítil v jeho dresu devět gólů. „Měl jsem v hlavě dvě myšlenky najednou. Nejdříve jsem chtěl střílet, ale pak jsem vyčkával, co obránce udělá. Nakonec se tam objevil prostor a já si řekl, že by bylo super, kdybych to tam poslal. Jsem rád, že přihrávka vyšla. Ondra Lingr se pak skvěle postaral o gól,“ uvedl van Buren, který byl nadšen z přijetí fanoušků. „Bylo to fantastické, nemám slov. Měl jsem z toho husí kůži. Od fanoušků to bylo skvělé přijetí jak při nástupu, při hře, tak i po zápase. Chtěl bych jim všem moc poděkovat. Díky moc!“

Definitivně zmrazil jakékoliv šance Jablonce na zisku bodu Jurásek, který v 76. minutě přidal čtvrtý gól. To ale ještě nebylo ze strany domácích vše. Čtyři minuty na to se zapsal do střeleckých statistik opět Jurásek. Slávisté se tak vyšvihli do čela tabulky a teď bude zase na Plzni jí nahánět.

Zdroj: slavia.cz, fkjablonec.cz