Slavia má smůlu. Chytil nyní do Edenu nepřestoupí

Přidat na Seznam.cz

Měl to být největší přestupový trhák této zimy. Mojmír Chytil měl dát sbohem Olomouci a přemístit se do Prahy na Slavii. Jenže nakonec zůstalo jen u slůvka měl… K očekávanému přestupu nedošlo. Šikovný útočník bude i na jaře v dresu Sigmy Olomouc strašit soupeřovy obrany. Hanákům se povedl podzim a doufají v umístění v první čtyřce, což by znamenalo účast v evropských pohárech. A vedení Sigmy si to vyhodnotilo tak, že bez Chytila by se do Evropy dostal jejich tým složitěji.

„Mojmír Chytil zůstává pro jaro v Sigmě. Jestli odejde v letě, nebo v zimě po skončení smlouvy, se uvidí v příštích měsících. Pokud přestoupí v létě, pak jen za podmínek, které si stanovila Sigma, včetně bonusů či participace na přestupu jako u předchozích transferů.“ Toto prohlášení vydal na twitteru Sigmy Olomouc její sportovní manažér Ladislav Minář.

Původně se mluvilo o dvou variantách, obojí by souviselo s podpisem Chytila na Slavii. Jedna varianta počítala s okamžitým zařazením do slávistického kádru, ta druhá s příchodem talentovaného útočníka až v létě s tím, že by na jaře hostoval právě v Olomouci. Nyní se tak naskýtá šance i pro další případné zájemce.

Slavii nakonec zas tolik neuskutečnění transféru nemusí mrzet, protože má v útoku skvěle hrajícího van Burena, který se vrátil z hostování v Liberci. Navíc mají ještě v Edenu Tecla, Schranze či Jurečku. Navíc i slávističtí záložníci dokážou být velmi produktivní.

Zdroj: redakce, twitter, olomouckydenik.cz