Slavia má náhradu za Juráska, z Rumunska přichází mladý reprezentant. Přestup Kušeje se však nekoná

Přidat na Seznam.cz

I když má první fotbalová liga 14 dní volno, neznamená to, že by se u našich týmů nic nedělo. Naopak, tuto zářijovou reprezentační přestávku zpravidla kluby využívají k posílení kádru, protože se pomalu chýlí konec termínu přestupů. Nejvíce je rušno ve Slavii. Sice se nakonec neuskuteční přestup Vasila Kušeje z Mladé Boleslavi, ale to tolik vedení Slavie netrápí, protože v útoku má přetlak. Pro představitele klubu je důležitější, že došlo k zdárnému vyřízení všech formalit ohledně příchodu rumunského záložníka Andrese Dumitresca.

Po odchodu Davida Juráska do portugalské Benfiky se trenér Jindřich Trpišovský snažil na levou zálohu „naroubovat“ jiného hráče. Vcelku solidně si zde vedl Lukáš Provod, ale přesto se vedení Slavie rozhodlo, že tento post posílí hráčem, který by byl schopen hned naskočit do základní sestavy. Jenže žádný český hráč neodpovídal představám slávistického kouče, a tak se „sešívání“ rozhlédli po Evropě. A posilu našli v Rumunsku, přesněji v týmu Sepsi, kde až dosud 22letý Andres Dumitrescu hrával. „Hledali jsme alternativu na levou stranu obrany, kde chceme zvýšit konkurenci. Cítíme, že hráčů na levý kraj hřiště máme nedostatek. Andrese bereme jako zajímavý příslib, investici do budoucna. Dlouhodobě jsme ho sledovali. Je rychlý, dynamický, se skvělým centrem. Věříme, že ho naši trenéři dokáží ještě zlepšit a zúročí svůj velký potenciál,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Andres Dumitrescu je vnímán v Rumunsku jako velký talent, vždyť prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi včetně jednadvacítky. „Pro mě je přestup do Slavie hodně důležitý, beru ho jako velký krok dopředu. Mám velkou radost, že jsem tady. Když jsem slyšel o zájmu Slavie, tak jsem nepřemýšlel. Vím, co je to za klub, jaká je tu atmosféra, co je tu za fanoušky, jak skvělá je Praha jako město. Splňuje to všechno, co jsem si přál,“ podotýká Dumitrescu.

Pro Dimitresca je Slavia prvním zahraničním angažmá v dospělém věku. Avšak už před dovršením osmnáctých narozenin si vyzkoušel stáže v Luganu a italské Padově. Jeho dosud největšími úspěchy byla vítězství v rumunském poháru a Superpoháru. Titul mu zatím chybí. Získá ho ve Slavii? „Za poslední sezony jsme se Sepsi vyhráli čtyři trofeje. Získali jsme dva poháry, dva superpoháry. Bylo to krásné, ale přišel čas se posunout. Když přišla tahle příležitost, možnost stát se hráčem Slavie, tak jsem neváhal a šel jsem do toho,“ dodává Dumitrescu.

Zdroj: redakce, slavia.cz