Slavia hledá posily v zahraničí. Rumunský špílmachr se však nevrátí

Přidat na Seznam.cz

Slavia Praha zakončila podzimní část naší nejvyšší fotbalové soutěže na druhém místě. Sice ztrácí na vedoucí Plzeň jen dva body, přesto velká spokojenost v Edenu nepanuje. Navíc se sešívaným nepodařilo v Konferenční lize postoupit do jarních vyřazovacích bojů. Tyto dva aspekty tak donutily vedení poohlížet se po posilách. A to jak v domácích klubech, tak i v zahraničí.

Hodně se v posledních dvou týdnech spekulovalo o návratu rumunského špílmachra Nicolae Stanciua, který před odchodem do čínského Wuchanu zanechal ve Slavii slušný dojem. Navíc se na podzim často ukazovalo, jak moc chybí hráč s chytrou myšlenkou a ještě chytřejší přihrávkou. A toto přesně má rumunský reprezentant ve svém fotbalovém rejstříku. „S Nicem jsme v kontaktu celou dobu. Slavii má rád, má ji v srdci, je i s námi trenéry v kontaktu. Při odchodu říkal, že když se jednou bude vracet do Evropy, chtěl by se vrátit do Slavie. To platí. Víme, jak moc nám chybí. Náhradu jsme za něj dodnes nenašli, furt nám chybí typologie takové klíčové přihrávky. Je to hráč, o kterého bychom hodně stáli, přání je to velké. Ale myslím, že je nereálné, aby se kluby domluvily. Odešel za nějaké peníze, mateřský klub ho nebude chtít uvolnit,“ řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Případné zahraniční posily nechce Slavia více specifikovat. „Jsou to tři hráči ze zahraničí, u těch dvou to ale je takové oťukávání. Zahraniční hráči se chtějí podívat, do jakého prostředí by šli. Uvidíme, co z toho bude. Většinou to bývá tak, že v přestupním období dopadne tak 50 procent z toho. Rozhlížíme se po hráčích, kteří by týmu výrazně pomohli a měli typologii, kterou nemáme,“ podotkl slávistický lodivod.

Co se naopak týče domácích posil, slávisté jsou schopni řici naplno, o které hráče jde. V jejich hledáčku jsou útočníci – Ladislav Almasi z Baníku Ostrava a Mojmír Chytil ze Sigmy Olomouc. „Oba jsou to dobří hráči. My jsme o Almásiho usilovali už před rokem, i v létě, ale jednání nikdy nedopadla. S Mojmírem jsme v kontaktu také delší dobu. Jednání mezi kluby probíhají. On sám má velký zájem jít do Slavie, my také máme velký zájem. Otázkou je, jestli se domluvíme s mateřským klubem, což nebude nic jednoduchého,“ uvedl Trpišovský.

Vršovický klub příliš nepočítá s odchody hráčů, ať už na přestup či hostování. „Co jsme se bavili s (šéfem klubu) panem Tvrdíkem, tak bychom přes zimu nikoho moc uvolňovat nechtěli. Zásahy za poslední rok a půl byly velké, myslím, že ke konci podzimu se nám podařilo kádr stabilizovat. Do léta bychom chtěli udržet tým, jak je,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: idnes.cz , isport.blesk.cz