Sláva rumunských fotbalových klubů je pryč. V evropských pohárech není ani jeden

Přidat na Seznam.cz

Rumunský fotbal se nachází v obrovské krizi. V evropských pohárech momentálně nefiguruje žádný rumunský klub. V koeficientu UEFA se Rumunsko nachází až na 24. místě a týmy jako FCB, Sepsi OSK, Kluž nebo Farul už jsou ze všech evropských pohárů venku.

Rumunští fanoušci se řadí mezi ty nejaktivnější v celé Evropě. Tamní liga je proslulá pro vysokou účast i aktivitu. Rumuni fotbal milují a věří v úspěch tamních týmů. Hvězdné časy rumunského fotbalu v evropských pohárech jsou ale nejspíš už pryč, neboť v předkolech všechny kluby Evropu opustily.

Constanta, Sepsi OSK, FCSB, CFR Cluj v letošní sezóně do tabulky přidaly jen 3.250 bodu. Lépe se vede mimo jiné Čechům, Řekům, Polákům i Chorvatům. Všechny zmíněné země navíc mají v evropských pohárech některé týmy aktivní. Jejich bodový zisk se tedy už bude jen zvyšovat.

Rumunsko kvůli letošní zpackané sezóně nemůže v příštích letech čekat, že by se počet fotbalových týmů v evropských pohárech měl z jejich strany zvýšit. I nadále poputují z Rumunska do evropských pohárů jen čtyři týmy.

Zdroj: football-coefficient