Šlágr extraligy zvládly v prodloužení Pardubice. Kladno ani Jágrův gól nespasil

Přidat na Seznam.cz

Před začátkem české extraligy byly za favority pasovány Pardubice a Sparta. Co se týká východočeského klubu, tato role mu sedí, Sparta se však teprve na vrchol dere. Její pozice „zatím“ zaujaly Vítkovice, které se trochu překvapivě perou s „Perníkáři“ o vedoucí příčku. A právě dnes se spolu střetly o dosavadního lídra naší nejvyšší hokejové soutěže.

Domácí Vítkovice měly utkání skvěle rozjeté. V 6. minutě se ujaly vedení zásluhou Půčka a za deset minut vedly díky gólu Krenželoka už o dvě branky. „Myslím si, že jsme měli ještě šance na odskočení, alespoň na 3:0, abychom se možná aspoň trošku uklidnili,“ uvedl po utkání pro vítkovický klubový web domácí trenér Miloš Holáň.

Ten nepovedený třetí „odskočený“ gól pak Vítkovice mrzel. Už ve 4. minutě druhé třetiny se povedlo Musilovi snížit na 2:1. a za dalších 12 minut už bylo srovnáno (Sedlák). „Do druhé části jsme nenastoupili dobře, asi jsme si mysleli, že to půjde všechno samo a ten obraz hry se úplně změnil, i když ty góly padly po lehkých tečích,“ pokračoval v hodnocení Holáň.

Třetí dějství gól nepřineslo a muselo tak přijít prodloužení, v kterém byly šťastnější Pardubice. Rozhodující branku vsítil Hyka. „Těžký soupeř, bod určitě bereme, ale dneska má takovou zvláštní příchuť. Spíš toho zápachu než té radosti, protože si myslím, že tak dobře rozehraný zápas jsme měli potvrdit v šedesáti minutách a ne jen ve dvou třetinách, kde jsme hráli opravdu dobře,“ uzavřel své hodnocení vítkovický kouč.

Druhým nejkomentovanějším utkáním dnešního extraligového kola bylo střetnutí Kladna s Plzní. Důvodem byl první letošní gól Jaromíra Jágra, který však Kladnu k bodům nepomohl. Středočeši totiž prohráli 3:4 a jsou tak nadále na posledním místě.

Zdroj: hc-vitkovice.cz, hc-kladno.cz