Sladké vítězství nad velkým rivalem, Zlín pod novým trenérem vyhrál. Duel vidělo sedm tisíc lidí

Přidat na Seznam.cz

I když hrají hokejisté Zlína a Vsetína jen druhou nejvyšší soutěž, nic to neubírá na jejich rivalitě. Ukázalo se to v 22. kole, kdy fanoušci dokázali vyprodat zlínský stadion. Cifru sedm tisíc diváků těžko překonají o víkendu leckteré extraligové kluby. Souboj valašských rivalů navíc okořenil vysoký počet branek, úspěšnější byli nakonec domácí, kteří zvítězili 5:4.

Lepší vstup do utkání měl Vsetín, který se ve 4. minutě zásluhou Hrni ujal vedení. Domácím se povedlo srovnat až dvě minuty před koncem první třetiny (Kindl). Na další góly si museli diváci počkat až do půli zápas, kdy padlo po gólu na obou stranách (Kindl – Jenáček). Nakonec spokojeněji do kabin po druhém dějství odcházeli domácí, když se přesně trefil Sadovikov. Ve 44. minutě zvyšoval Gago už na 4:2, ale během dvou minut bylo srovnáno (Koláček, Rob). Rozhodující branku vsítil v 52. minutě Novák.

Pro zlínského kouče Zlína Jana Srdínka to tak byla úspěšná premiéra poté, co v týdnu v trenérské kabině vystřídal Miloše Říhu. „Byl to velice kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Opravdu, dneska se hrál výborný hokej. I když jsme prohrávali, tak vstup do utkání jsme měli dobrý, první třetina byla možná naše nejlepší. Měli jsme výborný pohyb, hráli jsme na puku. Hra se pak srovnala, ve druhé třetině jsme šli do vedení a to i přes to, že třetina nebyla z naší strany tak dobrá. Udělali jsme pár malých chybiček, soupeř se dostával do šancí, Hufíno to ale naštěstí pochytal. Ve třetí třetině se bojovalo o každý kousek ledu, jsem rád, že to štěstí se přiklonilo na naši stranu.“

Vsetín si připsal už čtvrtou (!) porážku na venkovním ledě za sebou. Vedoucí Poruba mu tak utekla už na 13 bodů. „Já si myslím, že sedm tisíc lidí dnes vidělo parádní utkání, bruslivé, bojovné. Za stavu 1:0 jsme měli několik pozic, ve kterých jsme měli odskočit do většího vedení, ten zápas by pak šel úplně jinou cestou. No ale nepodařilo se… I v dalších pasážích zápasu jsme měli víc šancí než na čtyři góly, produktivita nás trápí delší dobu a vidím to jako hlavní příčinu dnešní prohry,“ podotkl kouč Vsetína Jiří Weintritt.

V příštím kole zajíždí Zlín do Litoměřic, které jsou zatím příjemným překvapením soutěže, usadily se na třetím místě. Vsetín má lehčího soupeře, doma přivítá poslední Frýdek-Místek.

Zdroj: beranizlin.cz, hc-vsetin.cz