Skvělé tažení české tenisové trojice pokračuje. Zastaví Kvitovou, Plíškovou a Krejčíkovou velké favoritky?

Přidat na Seznam.cz

Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková si mohou odškrtnout další úspěšné zápasy v americkém Indian Wells. Podle světového žebříčku naše nejlepší tenistky jsou mezi poslední šestnáctkou a i když je nyní nečekají lehké soupeřky, při jejich současné formě se možná dočkáme příjemných překvapení.

Aby se Kvitová dostala do osmifinále, musela porazit Lotyšku Jelenu Ostapenkovou. Zpočátku se to zdálo jako nemyslitelný úkol, vždyť v prvním setu dostala kanára… Jenže dvojnásobná wimbledonská vítězka oplatila soupeřce stejnou mincí a druhý set vyhrála ona 6:0. To třetí sada byla o hodně vyrovnanější, ale hlavně se šťastným koncem pro Kvitovou – 6:4. Nyní čeká na rodačku z Fulneku světová trojka Jessica Pegualová z USA.

I Krejčíková musela zvládnout na kalifornském kurtu tři sety. V prvním byla v duelu s Číňankou Wang Sin-jü jasně lepší – 6:2. Druhé dějství naopak přineslo velké drama v podobě tie-breaku, v kterém byla šťastnější hráčka z Asie. Ale třetí set už zase jasně vyzněl pro českou tenistku – 6:2. V osmifinále se Krejčíková střetne s Běloruskou Arynou Sabalenkou, která je druhá na světě.

To Plíšková strávila na kurtu nejméně času, protože Rusku Veroniku Kuděrmětovovou porazila 6:1, 7:5.
Ani jí ale nečeká zrovna lehká soupeřka. K postupu do čtvrtfinále bude muset porazit Řekyni Marii Sakkariovou.

Jediná česká tenistka, která musí Indian Wells opustit, je Linda Nosková. Favorizované Američance Coco Gauffové chvíli každý set chvíli vzdorovala, ale nakonec na mladou tenisovou naději recept nenašla a podlehla 3:6, 4:6.

Zdroj: redakce, wtatennis.com