Skandální chování v Eurolize. Basketbalisté Realu a Partizanu se včetně střídaček poprali

Přidat na Seznam.cz

Basketbalová Euroliga dospěla už do vyřazovacích bojů. Nejlepší osmička po základní části nyní bojuje o Final Four. A to slovo „bojuje“ je možné brát doslova. Při zápase Realu Madrid s Partizanem Bělehrad se hráči na palubovce poprali a do bitky se zapojily obě střídačky. Utkání se nakonec nedohrálo, protože rozhodčí vyloučili tolik hráčů, že už týmy nebyly schopné pokračovat ani s dvěma hráči v poli, jak stanoví pravidla…

Vše odstartoval faul domácího rozehrávače Sergio Llulla na Američana v dresu Partizanu Kevina Puntera. Toho okamžitě šli pomstít jeho spoluhráči, pěsti a kopance však létaly i ze strany hráčů španělského týmu. Rozhodčí ukončili zápas za stavu 80:95, což i znamenalo, že vítězem je Partizan a vede už tak v sérii 2:0.

Hráči i trenéři obou týmů později litovali svého chování a dušovali se, že už se nic podobného nesmí opakovat. „Co se včera odehrálo, by se na basketbalovém hřišti nikdy stát nemělo. Já jsem celou tu hrůzu odstartoval tvrdým faulem. Omlouvám se všem fanouškům,“ uvedl na svém twitteru Llulla.

I přes lítost však disciplinární komise Euroligy zahájila šetření incidentu. Tresty mohou být vysoké, klubům hrozí pokuty ve statisících eur, hráčům i několik let zastavení činnosti.

Třetí zápas mezi Partizanem a Realem se odehraje nejbližší úterý. Pokud Jihoslovanský tým vyhraje, postoupí do semifinále.

Zdroj: realmadrid.com , euroleaguebasketball.com