„Sirotek“ Lehečka si na úvod poradil s Argentincem. Zvládne i nasazeného Itala?

Přidat na Seznam.cz

Jiří Lehečka patří k tenistům, kterého se začínají světoví hráči obávat. V letošním roce doslova rozrazil tento rodák z Mladé Boleslavi dveře do první světové stovky a nemíní se zastavit na chodbě, ale chce proběhnout všechny místnosti až na půdu. Jeho tenis ještě nemají ostatní hráči tolik nakoukaný, aby na něj našli vždy ideální recept. Nepovedlo se to ani Argentinci Federicu Coriovi, který podlehl Lehečkovi v prvním kole na turnaji v Miami 3:6, 4:6.

Jedenadvacetiletý Čech měl zápas od začátku do konce pod kontrolu. Ani jednou nečelil breakbolu a sám se mohl opřít o servis, v kterém nasázel devět es.

Nyní čeká Lehečku, který je jediným českým mužským zástupcem v Miami, těžší soupeř. Ve druhém kole se střetne s osmnáctým nasazeným Italem Lorenzem Mussetim, český hráč je na 44. příčce.

To Tereza Martincová už bohužel pokračovat v Miami nebude. A přitom se zdálo, že má Beatriz Maiaovou z Brazílie na lopatě. Jenže v prvním setu nevyužila setbol a prohrála ho v tie-breaku. A poté co druhou sadu získala jednoznačně 6:0, nedokázala soupeřku dorazit. Naopak to byla pražská rodačka, která dostala kanára…

Zdroj: redakce, miamiopen.com