Sir Alex Ferguson a Arsene Wenger se stali prvními trenéry uvedenými do Síně slávy Premier League

Přidat na Seznam.cz

Bývalý trenér fotbalistů Manchesteru United Sir Alex Ferguson a někdejší kouč Arsenalu Arsene Wenger se ve středu stali prvními trenéry, které uvedli do Síně slávy Premier League.

Tito dva muži se utkali během období intenzivní rivality, která začala v 90. letech minulého století, a získali celkem 16 titulů v nejvyšší anglické soutěži.

Osmdesátiletý Ferguson je nejúspěšnějším koučem v historii Premier League, Manchester United dovedl ke 13 titulům, zatímco Wenger vyhrál tuto soutěž s Arsenalem třikrát, včetně sezóny 2003/2004. Arsenal tehdy získali titul bez jediné prohry, což se v historii Premier League ještě nikomu nepodařilo.

„Vítězství mi nestačilo. Toužil jsem po dokonalosti. Řekl jsem hráčům, chcete se nyní stát nesmrtelnými, nebo ne? Když se dnes zpětně podívám na to, jak probíhala celá sezóna, opravdu mám pocit, že jsem byl blázen. Taková šílenost vás může zabít, ale stejně vám může pomoci dosáhnout pozoruhodných věcí,“ řekl Wenger.

Ferguson, který vedl United více než 26 let, získal v sezóně 1992/93 první titul v Premier League a zajistil tak pro „červené ďábly“ první ligový úspěch od roku 1967. „Je to čest, když se vám dostane takového uznání. Není to však jen o mně jako o osobě. Je to o práci v Manchesteru United a o poutech, které jsme měli během mnoha let, takže jsem hrdý i za klub, zaměstnance a mé hráče,“ řekl Ferguson.

Zdroj: dailymail.co.uk, talksport.com, sportsbrief.com