Singapur zkracuje okruh F1

Přidat na Seznam.cz

Po návratu Formule 1 do Singapuru není vše jako obvykle. Uspořádání pouličního okruhu bylo upraveno, trať je hladší, předjíždění je podporováno.

Jezdci Formule 1 se v současné době trousí na víkendovou trať GP Singapuru, a až si ve středu nebo ve čtvrtek trať projedou, objeví jiné uspořádání. Některé kombinace zatáček byly odstraněny, aby byla trať plynulejší, takže v roce 2023 bude dosaženo vyšších průměrných rychlostí a také předjíždění bude snazší. Alespoň teoreticky.

Průběh trati až do 14. zatáčky je stejný jako dříve. Poté však již nedochází k výraznému zpomalení přes kombinaci 15/16/17, ale pouze k levotočivé zatáčce. Průjezd 18 až 21 tunelem v Marina Bay je zcela zrušen. Za zatáčkou 14 tak vzniká oblast plného plynu, ve které by mělo být snadné soupeře předjet.

„Okruh Marina Bay je opravdu skvělý. A jsem velmi zvědavý, jak se změny v uspořádání trati projeví, a to i z hlediska nastavení vozu.“ říká Max Verstappen.

„Tento víkend bude obrovskou výzvou, a to nejen kvůli horku a vysoké vlhkosti, ale také proto, že na pouličních okruzích je obvykle závodní pole ještě těsněji u sebe.“ dodal jezdec F1.

Singapur je jedním z mála současných kol mistrovství světa, které Max Verstappen nikdy nevyhrál. V roce 2018 skončil v asijském městském státě druhý za Lewisem Hamiltonem a v roce 2019 byl třetí za duem Ferrari Sebastian Vettel a Charles Leclerc.

Zdroj: speedweek.com, redakčně upraveno