Silný trest pro Juventus. Soud neměl slitování

Přidat na Seznam.cz

Během mistrovství světa v Kataru unikly informace o podvodech Juventusu. V pátek 20. ledna přišla do klubu osudná zpráva. Odvolací soud federace jej oficiálně potrestal odečtením 15 bodů v Serii A, uvedl italský portál Tag24.

Juventus FC již jednou sestoupil do nižší ligy. Italský klub se z těchto problémů dostal a v posledních letech je skutečně hegemonem, pokud jde o vítězství v italském šampionátu.

Během mistrovství světa unikly informace o dalším zneužívání financí ze strany Juventusu. Ty byly údajně v posledních letech prováděny v rámci transferů. Nad klubem se opět vznášejí závažná obvinění.

Novináři informovali, že státní zastupitelství vyšetřuje případné nesrovnalosti, kterých se Juventus dopustil. Prokurátor, který měl případ na starosti, prý požadoval, aby bylo Juventusu odečteno až devět bodů v tabulce Serie A.

Úřední orgán, který se případem zabýval, pak rozhodl o ještě přísnějším trestu. Juventusu bylo odečteno 15 bodů. V tabulce Serie A se momentálně nachází na 10. místě. Tím se ,,Stará dáma“ prakticky vyřazuje z boje o titul a postup do Ligy mistrů bude také velmi komplikovaný.

Zdroj: Tag24