Šílenosti ve druhé turecké lize. Fanoušek napadl gólmana tyčí a zdravotníci propašovali na stadion pyrotechniku

Přidat na Seznam.cz

Turecko je divoká země, nejinak tomu je i při tamějších fotbalových zápasech. Stává se, že se fandové mezi sebou poperou, házejí na trávník pyrotechniku či nenávistně bučí. Avšak při zápase druhé ligy mezi Göztepe a Altayem už to přesáhlo všechny meze. Ve chvíli kdy na trávníku stála sanitka, u které zdravotníci ošetřovali jednoho z fanoušků po zásahu pyrotechniky, přibíhal ke gólmanovi Altaye Ozanu Evrimovi Özencovi domácí fanda a udeřil ho opakovaně tyčí od rohového praporku do hlavy a do zad.

Podle videa níže je vidět, že okamžitě se na násilníka vrhli všichni přítomní (hráči a pořadatelé), ale i tak už byl gólman otřesen a musel být též odvezen záchrankou do nemocnice. Bohužel zraněné byly i dvě malé děti, když hostující fanoušci hodili do sektoru domácích světlici.

Utkání bylo ukončeno a může se stát, že disciplinární komise uzavře oběma týmům stadion pro fanoušky až do konce sezony.

Tento incident měl posléze ještě zajímavou dohru. Podle vyšetřovatelů vše nasvědčuje tomu, že zakázanou pyrotechniku měli na stadion přivézt ve zmiňovaných záchranných vozech samotní zdravotníci! Policisté je zadrželi včetně dalších 19 lidí.

Zdroj: idnes.cz , twitter, sport.cz