Sidney Crosby v noci pokořil dva obří milníky. Je v nejlepší desítce historického bodování, 1000 asistencí

Přidat na Seznam.cz

Kapitán Pittsburghu zažil historickou noc. Jeho tým porazil v boji o play-off Detroit a samotný Crosby si připsal tři body, kterého ho katapultovaly do top desítky v historickém bodování.

V noci na dnešek čekal Pittsburgh těžký souboj. Na jejich půdu dorazili Detroit Red Wings, se kterými soupeří o divokou kartu a účast v letošním play-off NHL. A povedlo se. Tučnáci porazili své rivaly 6:5 v prodloužení, přičemž kapitán Sidney Crosby přispěl k výhře Pittsburghu hned třemi body.

V nejlepší desítce historického bodování

Šestatřicetiletý kanadský útočník si v tomto zápase připsal gól a dvě asistence. Právě gólem v průběhu druhé třetiny, který byl již jeho 41. gólem v aktuálním ročníku, Crosby dorovnal s 1590 kanadskými body legendárního Phila Esposita a stal se desátým nejproduktivnějším hráčem v historii ligy.

1000 asistencí

Crosbyho asistence v prodloužení pomohla Pittsburghu nejen k důležitému extra bodu navíc, ale také se stala jeho jubilejní tisící asistencí. Stal se tak 14. hráčem v historii NHL, který na tuto úžasnou metu dosáhl.

Současná statistika Sidneyho Crosbyho je následující: 1269 zápasů, 591 gólů, 1000 asistencí a 1591 kanadských bodů. Již teď je mezi legendami. Crosbymu končí smlouva příští rok, ale je pravděpodobné, že si svoji kariéru o nějaký ten rok prodlouží.

zdroj: nhl.com