Sidney Crosby střelil svůj 500. gól v kariéře NHL

Přidat na Seznam.cz

Zdaleka ne každý hokejista na tuto metu dosáhne. Sidney Crosby v zápase proti Philadelphii Flyers zaznamenal svůj 500. gól v NHL. Na jeho jubilejní branku se ostatně v tomto článku můžete sami podívat, Penguins poté zdolali Philadelphii 5:4 po prodloužení, píše server NHL.

V organizaci Penguins jsou pouze dva střelci, kteří právě v dresu Pittsburghu dokázali vsítit 500 a více branek. Tím prvním je samozřejmě legendární Mario Lemieux, jenž tuto hranici dalece překonal. Celkově totiž v NHL zaznamenal 690 gólů. Metu 500 přesných zásahů v noci z úterý na středu překonal také Crosby, na jehož gólový příspěvek se v níže uvedeném příspěvku můžete sami podívat.

Čtyřiatřicetiletý kanadský útočník se stal 46. hráčem v historii NHL, kterému se podařilo pokořit hranici 500 vstřelených branek. Spolu s Alexanderem Ovečkin jsou aktuálně jedinými aktivními hráči, kteří tento vskutku úctyhodný počin zaznamenali. Hned 150 branek z celkového počtu vsítil Crosby v přesilových hrách.

271 tref zapsal na domácím kluzišti, ovšem hned 229 gólů vstřelil na půdě jiných týmů. Crosby si však zároveň připsal i jubilejní padesátý gól proti Philadelphii Flyers. Největší počet branek pak zapsal v ročníku 2009/10, kdy jich vsítil celkem 51.

I díky jeho trefě tedy Pittsburgh zvítězil nad Philadelphií 4:3 po prodloužení, kromě kapitána Penguins se v utkání prosadil také český útočník Dominik Simon, Jake Guentzel, Chad Ruhwedel a duel po půl minutě prodloužení rozhodl Kris Letang. Díky tomuto vítězství se Pittsburgh bodově dotáhl na lídra Východní konference – Tampu Bay Lightning, avšak kvůli horšímu skóre patří Crosbymu a spol. druhá příčka.

Zdroj: nhl.com