Sever vládne Letné. Sparťanské áčko vede dánský trenér, B-tým bude mít na starosti Fin

Přidat na Seznam.cz

Sparťanští fotbaloví příznivci si velmi pochvalují práci dánského trenéra Briana Priskeho, který v minulé sezoně dovedl letenský tým k titulu. K ruce má tento charismatický kouč krajany Larse Friise a Christiana Clarupa. Jakoby to vypadalo, že česká cesta k úspěchům ve Spartě nevede a je potřeba jít tou „severskou“, což se s trochou nadsázky dá vnímat i ohledně B-týmu. Po neuspokojivých výsledcích, které znamenaly pád až na dno druhé ligy, byl dnes od letenského béčka odvolán kouč Petr Janoušek. Jeho místo zaujme dosavadní asistent Tim Sparv, což je bývalý finský reprezentant.

Petr Janoušek přišel do Sparty B vloni před zimní přípravou a tým dovedl k záchraně. Avšak i v novém ročníku to zatím vypadá, že bude letenská rezerva zase bojovat o holé bytí ve druhé nejvyšší soutěži. A proto se vedení klubu rozhodlo udělat změnu a nastartovat tak tým před závěrem podzimu.

Sparťanské béčko si ve 14ti podzimních zápasech připsalo dvě výhry, pět remíz a sedm porážek, což znamená poslední místo a jednobodovou ztrátu na předposlední Prostějov. Do konce první části čekají Spartu dva těžké zápasy, s třetím Táborskem a čtvrtou Vlašimí. Finského kouče tak nečeká nic lehkého… Avšak pokud by se mu podařilo dosáhnout bodových zisků, není bez šance, že tento bývalý kapitán finské reprezentace povede B-tým Sparty i na jaře.

Pětatřicetiletý Fin si ještě předloni zahrál na mistrovství Evropy a to dokonce s kapitánskou páskou. Na klubové bázi si vyzkoušel ligu ve Švédsku, Nizozemsku, Německu a Řecku. Ale především musíme zmínit Dánsko, kde v Midtyjlandu hrál pod Priskem. Nyní tedy bude premiérově působit na postu trenérské jedničky.

Zdroj: redakce, sparta.cz