Šest titulů se Spartou, dva se Slavií, gól v Barceloně. Petr Vrabec vzpomíná a trénuje ve třetí lize

Přidat na Seznam.cz

Někdejší fotbalový obránce a dlouholetý ligový hráč především pražské Sparty Petr Vrabec oslavil v letošním roce šedesátiny. Za svou hráčskou kariérou se může ohlížet s dobrými pocity, navíc u fotbalu zůstal v trenérské roli. Byl jako asistent kouče u dvou mistrovských titulů pražské Slavie. Momentálně trénuje celek SK Zápy ve třetí lize.

Působil jste ve Spartě i ve Slavii. Jak to berete?

Jsem sparťanem. Přece jen jsem se Spartou získal šest titulů v lize v období let 1987-1993, to mi nikdo neodpáře. Taky jsme několikrát vyhráli domácí pohár a startovali jsme v Lize mistrů. Měli jsme skvělý tým.

Jste jedním z mála tuzemských fotbalistů, kteří dali gól slavné Barceloně. A to dokonce na její půdě na Camp Nou. Jak to tenkrát bylo?

V roce 1991 jsme hráli s Barcelonou dvakrát. Vstřelil jsem vedoucí gól Sparty na 1:0, ale Barcelona to pak doma otočila na 3:2. A v Praze jsme Barcelonu porazili 1:0 gólem Horsta Siegla. Každého gólu do sítě takového celku si musíte vážit. Je nás málo, co se nám to podařilo (úsměv).

Letos si s Barcelonou zahrála i Viktoria Plzeň.

Vím, že Tomáš Chorý jí dal nedávno dokonce dvě branky, ale Plzeň celkově dvakrát prohrála. My jsme se Spartou tehdy ve dvojzápase jednou vyhráli.

A vaše vzpomínky na asistentské působení ve Slavii?

Byl jsem u týmu po boku hlavního trenéra Karla Jarolíma. Jen namátkou si vybavuji hráče jako brankáře Vaniaka, Vlčka, Ericha Brabce, Suchého, Švece, Šventa, Šenkeříka. A skvělí byli Tavares a Belaid. Liga mistrů se Slavií, to byla taky úžasná věc. Člověka to moc obohatí a pozná, jak jde fotbal nahoru.

Sledujete současnou Slavii?

Trochu mě zklamalo, že nepostoupili v Evropské Konferenční lize do jarní fáze. Asi se čekalo, že tam projdou, což se nepovedlo. U Slavie mi chybí trošku pokora. Ale na druhou stranu se domnívám, že trenér Jindra Trpišovský se svým ansáblem udělali kus práce. Vůbec jejich účinkování u týmu nezpochybňuji.