Šest odchodů z Liberce: Gebre Selassie, Olatunji, Rondič, Valenta už nejsou. Pokusíme se je nahradit, vytyčil si trenér Luboš Kozel

Přidat na Seznam.cz

Šest odchodů, ale zase šance pro nové tváře. Tak vyznívá hráčský pohyb v prvoligovém fotbalovém celku Slovanu Liberec na startu právě se rozbíhající sezony. Tým znovu povede trenér Luboš Kozel, pod jehož taktovkou skončili Liberečtí v předchozích dvou ročnících na devátém a sedmém místě. A věří, že se klubu podaří nahradit odcházející opory.

Na ilustračním snímku fotbalový stadion Slovanu Liberec, který je připraven na další ligovou sezonu.

Dres Slovanu Liberec už nebude oblékat dosavadní kapitán Theo Gebre Selassie, který ukončil kariéru. Dále ani útočníci Victor Olatunji (přestup do Sparty Praha), Imad Rondič (Widzew Lodž v Polsku), Matyáš Kozák (po hostování v Liberci ze Sparty zamířil do Bohemians Praha 1905), záložníci Matěj Valenta (1. FC Slovácko), Karol Meszáros a Gigli Ndefe.

Loučení Theo Gebre Selassieho je samozřejmě citelnou ztrátou. S Olatunjim jsme počítali, proto jsme ho kupovali z Kypru. Byl ale o něj zájem ze Sparty, z Belgie i Polska, takže nebezpečí jeho odchodu se stalo realitou. Hráčům nebráníme, aby udělali krok dopředu a Liberec tak akceptoval nabídku ze strany Sparty na Olatunjiho přestup,“ uvedl trenér Luboš Kozel.

Z nových hráčů je nejznámější stoper Matěj Chaluš, který v libereckém klubu už v minulosti působil.

Přivedli jsme ho do defenzivní linie. Tím, že Chaluš už v Liberci byl, je adaptovaný a projevuje v sobě lídrovské schopnosti. Dále přišel například Penner z Českých Budějovic, který má potenciál být platným hráčem. Do útoku jsou k dispozici další nováčkové Kulenovič a Horský,“ vyjmenoval Kozel některé adepty na místa v sestavě.

Slovan Liberec zahájí ligu domácím zápasem s Baníkem Ostrava v neděli 23. července. Tedy proti celku, kde trenér Kozel naposledy působil před svým tehdejším příchodem do Liberce.

Ještě tam jsou někteří hráči, které jsem vedl v Baníku. Nebo přišli odjinud, ale třeba je známe i z dřívějška. Tanko ještě na jaře hrál v druholigovém Varnsdorfu, odkud teď přestoupil do Ostravy,“ upřesnil Kozel.

Zdroj: autorský článek