Sešívaní se zbavili problémového Nizozemce. Ihattaren patří do TOP 5 nejhorších přestupů do Slavie

Přidat na Seznam.cz

Stává se, že fotbalista přichází do klubu (kdekoliv na světě) s velkou slávou, ale pak se nenápadně „zadním vchodem“ vytratí. Zkrátka nenaplní očekávané představy. A jsou z toho mrzuté obě strany, i když možná více klub kvůli vynaloženým prostředkům, které vyhodil do vzduchu… I pražské Slavii se občas stalo, že přivedla na české poměry velké jméno, ale fotbalista toho mnoho nepředvedl…

Posledním příkladem je Nizozemec Mohamed Ihattaren, který přišel do Slavie vloni v prosinci. Sešívaní angažovali tohoto záložníka navzdory tomu, že nehrál více jak rok! Přesto realizační tým se rozhodl pracovat na jeho kondici, tak aby mohl naskočit do jarních zápasů. Jenže pak postupně začaly vycházet najevo všechny prohřešky, kterých se 21letý odchovanec Utrechtu dopustil v minulých letech. A bylo toho dost… V loňském únoru zadržení kvůli údajnému napadení tehdejší přítelkyně Yasmine Driouechové, s níž se v květnu oženil. Obvinění v souvislosti s vyhrožováním z října 2022. Kontakty s marockou mafií. „Z tohoto důvodu požádáme hráče a jeho právního zástupce o zaslání jejich stanoviska a oficiální dokumentace. S žádostí o bližší informace se obrátíme také na nizozemské státní zastupitelství. Po jejich obdržení se následně rozhodneme o dalším postupu,“ napsala Slavia 12. ledna v prohlášení na svém klubovém webu. „Hráče jsme přivedli se záměrem dát mu druhou šanci. Pokud by však byl shledán nizozemskými justičními orgány vinným z trestné činnosti, bude to neslučitelné s jeho dalším působením ve Slavii.“

A tak se nakonec i stalo, došlo k rozvázání smlouvy, která měla původně trvat rok (plus tříletá opce). „Klub a nizozemský záložník se společně dohodli na ukončení vzájemné spolupráce. Rozhodnutí ukončit kontrakt bylo učiněno ve vzájemné shodě. Hráč mimo jiné vyjádřil přání soustředit se na svou kariéru v rámci svého blízkého okolí a rodiny, Slavia ho v této volbě plně podpořila,“ vydala včera Slavia prohlášení.

A jaké další přešlapy udělala Slavia v minulosti?

Gino Van Kessel – A hned můžeme zmínit dalšího „zbloudilého Holanďana“, který přišel do Slavie v roce 2016 v pozici nejlepšího střelce slovenské ligy. Taky za něj Slavia Trenčínu „vysolila“ milion eur. Začátek měl Nizozemec reprezentující Curacao ještě slušný, hned v prvním zápase v odvetě 2. předkola EL proti Levadii Talinn vstřelil gól plus přidal asistenci (Slavia vyhrála 2:0). Poté se ještě dvakrát trefil v lize. Jenže pak jeho střelecký apetit klesal, v tichosti pak po roce odešel na hostování do Lechie Gdaňsk, následně přestoupil do belgického druholigového KSV Roeselare.

Danny – Portugalský sympaťák (celým jménem Daniel Miguel Alves Gomes), který v některých zápasech udivoval svými technickými finesami. Jindy však byl neviditelný, či viditelný svým pomalým pohybem… Když přišel v roce 2017 do Slavie, už mu bylo více jak třicet let. Vydržel v Edenu celou sezonu, ale pak v tichosti odešel do Maritima.

Halil Altintop – Tohle byla přestupová bomba. Jak jinak nazvat příchod bundesligového hráče. Jenže turecký záložník si snad myslel, že mezi Augsburgem a Slavií je rozdíl několika tříd, což demonstroval ne zrovna velkým zaujetím v tréninku. Fanoušky natolik štval, že když po jednom prohraném zápase jednomu z nich Altintop věnoval svůj dres, fanda ho po něm hodil zpět… Během půl roku vstřelil dva góly. Jeden v lize z penalty a druhé proti druholigovému Třinci v Mol cupu.

Ruslan Rotaň – Ukrajinský záložník přišel jako Altintop a Danny v roce 2016. Ale též si přišel jen zahrát na konci kariéry. V 36 letech si bývalý ukrajinský reprezentant v mladší konkurenci neprosadil, odehrál během půlroku jen sedm zápasů.

Zdroj: slavia.cz, wikipedia.org