Seemanovou dělil jen kousek od světové medaile. Z Austrálie si odváží skvělé páté místo

Přidat na Seznam.cz

Česká plavkyně Barbora Seemanová opět ukázala, jaký je to velký talent. Na MS v krátkém bazénu si doplavala v disciplíně 200m kraul pro páté místo. Od medaile jí v australském Melbourne dělilo 38 setin sekundy. Navíc se jí povedlo překonat vlastní národní rekord o více než půlsekundu na 1:52,66. 22leté plavkyni se tak podařilo splnit si cíl zaplavat tuto disciplínu pod 1:53 minut.

Pro Seemanovou to je velký návrat do světové špičky, protože letos se potýkala se zdravotním problémy, které jí nedovolily se zúčastnit mistrovství světa i Evropy v dlouhém bazénu. Plavkyně pražského Motorletu si tak zlepšila náladu po nepostupu do finále na poloviční trati před pár dny. Je však pravda, že dvoustovka je její parádní disciplína, vždyť vloni na této trati získala na ME v dlouhém bazénu zlato a v krátkém byla druhá.

Seemanová si od protinožců odváží tedy nakonec dvě finálová umístění. Kromě zmiňovaného pátého místa se ještě s polohovou štafetou umístila na osmé příčce. Stejného výsledku dosáhli i čeští muži.

Pro Seemanovou to jsou tak první větší úspěchy pod vedením nového švýcarského trenéra Luky Gabrila, u kterého se od letošního jara připravuje.

Zdroj: swimmingworldmagazine.com , irozhlas.cz