Se Spartou získal jako hráč dva tituly, teď trenér Martin Štrba skončil na střídačce Sokolova

Přidat na Seznam.cz

Jako hráč získal dva mistrovské tituly v hokejové extralize s pražskou Spartou, prošel i dalšími kluby včetně zahraničí, ale bývalý útočník Martin Štrba (na snímku) má za sebou už i několik trenérských štací. Nyní po dvou letech skončil na střídačce Baníku Sokolov, celku hokejové první ligy.

Štrba patří mezi řadu úspěšných odchovanců českobudějovického hokeje, kde začínal i v nejvyšší soutěži a za tamní klub nastupoval sedm sezon!

Měl jsem možnost zahrát si i za Spartak Moskva, Liberec, Mladou Boleslav, slovenský Zvolen. Nejvýš ale stavím angažmá ve Spartě Praha, protože jsem tam zažil dosud poslední absolutní triumf klubu v extralize. Už je to dávno, ale na ty roky 2006 a 2007 rád vzpomínám,“ svěřil se už před několika lety Štrba, který má na svém kontě i starty za českou reprezentaci.

Trenérská práce v první lize a konkrétně v Sokolově pro něj nebyla úplnou novinkou. Stál už na střídačce Motoru České Budějovice v roli asistenta tehdejších koučů.

A v roce 2019 přišel do Chomutova, který zrovna sestoupil z extraligy a po obrovském oslabení kádru přesto Chomutovští pod Štrbovým vedením solidním způsobem bojovali v prvoligové soutěži. Nějaký čas pak Štrba strávil na trenérském postu rovněž prvoligové pražské Slavie.

V Sokolově působil Štrba dvě sezony. Nejprve přivedl západočeský tým do semifinále play off a ke třetímu místu, což byl největší úspěch klubu. Ale v ročníku 2022/2023 se hokejistům Baníku nepovedlo dostat se ani do předkola play off a sezona pro ně skončila dvanáctým místem v konečném pořadí.

Zdroj: autorský článek