Se mnou přijde do obrany zákon. Slavia získala Sheriffa. Nejdříve se však musí vyléčit…

Přidat na Seznam.cz

Co se týká zálohy, brankáře, ale i útoku, zde neměla Slavia v minulé sezoně problémy. Rozpaky naopak panovaly v obraně, kde musel často zaskakovat Tomáš Holeš, který pak ale chyběl na pozici defenzivního záložníka. I proto se slávistické vedení rozhodlo angažovat do defenzívy kvalitní posilu. Z Norska přichází Sheriff Sinyan.

26letý obránce hrál v minulé sezoně v norském Molde IF. „Jsem šťastný a vděčný, že tady mohu být. Po rozhovorech s trenérem a sportovním ředitelem jsem se v klubu cítil žádaný. Prošel jsem složitým obdobím, teď už se ale cítím mnohem lépe. Fotbal, kterým se Slavia prezentuje, je velmi atraktivní, mohl by mi sedět. Slavia je top mužstvo, kterému se daří v Evropě i na domácí scéně. Chci být její součástí, tato myšlenka mě motivuje,“ podotkl Sinyan po podpisu smlouvy.

To složité období souvisí se zraněním, se kterým ještě laboruje. I proto by měl být pro ostrý zápas připraven až tak v rozmezí dvou, tří měsíců. Do té doby si ho vezmou „do parády“ především fyzioterapeuti. „Sheriffa sledujeme dlouhodobě a jsme si vědomi dílčího rizika, které tímto příchodem podstupujeme. Nad aktuálním zraněním však převyšuje víra trenérů a nás všech v jeho potenciál. Máme na něj pouze kladné reference. Věříme mu, chceme to zkusit a dohodli jsme se na férových podmínkách pro obě strany. Věřím, že díky péči slávistických lékařů a fyzioterapeutů vyběhne na trávník v plné síle co nejdříve,“ říká Jiří Bílek, sportovní ředitel Slavie.

Sinyan je sice rodák z Osla, ale reprezentuje Gambii (zatím pět startů), odkud pochází jeho otec. Se Slavií podepsal roční kontrakt s dvouletou opcí a je po útočnících Mojmíru Chytilovi a Muhamedu Tijanim třetí posilou sešívaných.

Zdroj: redakce, slavia.cz