Schumacher se chce vrátit do Formule 1. Stačil by mu jeden závod

Přidat na Seznam.cz

Ne, bohužel návrat se netýká Michaela Schumachera, jehož zdravotní stav je po pádu na lyžích v roce 2013 obestřen tajemstvím. Ani se na okruh Formule 1 zatím nevrací jeho syn Mick, který dostal vloni z týmu Haas padáka. Je tu ale ještě třetí Schumacher, též bývalý závodník nejrychlejšího sportu světa. Bratr legendy Ralf, který to dotáhl na okruzích Formule 1 dvakrát na čtvrté místo v celkovém pořadí.

Nyní by se však tento 47letý Němec rád vrátil do závodního pole. „Rozhodl jsem se, že se do závodů ještě alespoň na jeden start vrátím. Bude to ještě letos,“ napsal na svém instagramovém účtu bývalý pilot, který ukončil kariéru v roce 2007.

I když Ralf už nepůsobil ve Formuli 1, na závodní volant nezanevřel. Několik let se zúčastňoval závodů cestovních vozů DTM. Jeho nejlepší sezonou byl rok 2011, kdy skončil celkově na 8. místě. Rok poté už ale definitivně se závoděním skončil. I když nyní to vypadá, že zas tak úplně definitivní to nebylo… Kde přesně by se jeho comeback a za jakou stáj měl uskutečnit, není ještě jisté. „V tuto chvíli toho ještě moc nevím jistě, ale už se těším,“ dodal bratr sedminásobného mistra světa.

Zdroj: krone.at, derwesten.de