Schick vsítil po devíti měsících gól, který oslavil s klubovými lékaři

Přidat na Seznam.cz

Trávit hodně času s lékaři není pro nikoho příjemná vize. Avšak pokud se doktorům podaří člověka vyléčit, stanou se třeba prvními osobami, kterým se vyléčený svěří s následným úspěchem. Anebo se s nimi vřele obejme, jako to udělal Patrik Schick, když se mu po devíti měsících podařilo v dresu Leverkusenu vstřelit gól. Ta dlouhá doby byla vyplněna nejistotou, jak budou nadále jeho třísla zvládat fyzicky náročný sport, jakým je fotbal. To ale definitivně ukáží až následující týdny a měsíce.

Teď však český reprezentant zažívá příjemné chvíle z návratu na trávník. Zmiňovaný gól vsítil v rámci Evropské ligy proti Häckenu. Schick pečetil v 82. minutě výhru na 2:0. A hned běžel za klubovými lékaři, aby se s nimi objal. „Jsem moc rád, že jsem mohl oslavit gól s celým kádrem,“ podotkla česká hvězda. „Nebylo snadné se vrátit, takže za tenhle gól jsem moc rád. Bylo to hodně emotivní,“ říká bývalý hráč AS Řím, Sampdorie či Sparty, který nastoupil do utkání v 63. minutě.

Pro Leverkusen znamená tato výhra páté vítězství v základní skupině Evropské ligy. Tento bundesligový klub tak jen potvrzuje skvělou fazonu v letošní sezoně, protože i v německé lize tým ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko dominuje. „Máme dobrou sérii, do zimní pauzy nám zbývá šest utkání a chceme pokračovat jako doposud,“ uvádí Schick, který by měl postupně dostávat v zápasech více a více minut. „Patrikův gól byl pro nás všechny krásným momentem, zvlášť po tak dlouhém zranění. Je pro nás hodně důležitý, potřebujeme jeho kvalitu a osobnost,“ podotkl kouč Leverkusenu Xabi Alonso.

To že se Schick vrací do zápasového rytmu, je dobrá zpráva i pro českou reprezentaci, kterou čeká za půl roku evropský šampionát.

Zdroj: redakce, bayer.04.de