Saudská Arábie v extázi. Kapitán anglické reprezentace Keane považuje tým z blízkého východu za černého koně turnaje

Přidat na Seznam.cz

Když po první půli Argentina vedla nad podceňovaným týmem 1:0, nikdo nepochyboval o tom, že tým poskládaný kolem Lionela Messiho průběh utkání kontroluje a kráčí za povinným vítězstvím. To co se ovšem odehrálo po přestávce, bude budit celou Argentinu ještě dlouho ze spaní.

Na čem se fotbalový odborníci jednoznačně shodují, to je účinný styl, jakým se Saudská Arábie prezentovala při úvodním utkání. Agresivní styl Argentincům nevyhovoval. Tvůrci hry jako Messi nebo Di Maria měli problémy také s rychlým přístupem a výškovou převahou obránců.

Kapitán anglické reprezentace Roy Keane pro The Guardian k zápasu dodal,: „Argentina se musí zlepšit. Saúdská Arábie byla agresivní, mají velké a silné obránce. Samozřejmě měla i trochu štěstí, ale to potřebuje každý tým. Mohli se opřít i o svého brankáře, ale střelecká kvalita Argentiny mu to dost usnadnila.“

Kvalita Argentině určitě nechybí, ale pokud chce pomýšlet na postup ze skupiny, musí toho hodně zlepšit. Největším zklamáním byl Di Maria, který nebyl celý zápas prakticky vidět.

Svým způsobem mohl psychiku Argentincům nalomit způsob, jakým se zpětně kontrolují ofsajdy za pomoci VARU. Ten jim „sebral“ tři vstřelené branky. Na druhou stranu jim zase zařídil penaltu, která by se jinak nekopala.

„Bolí to hodně. Snili jsme o tom, že začneme vítězstvím. Ale stalo se, teď musíme trénovat a myslet dopředu,“ zhodnotil utkání útočník Lautaro Martínez.

Zdroj: The Guardian, redakce