Šance v Lize mistrů? Potřebujeme doma vyhrát, uvědomuje si reprezentant Martin Kříž

Přidat na Seznam.cz

Český basketbalový reprezentant Martin Kříž patří ke stálicím nejen v národním týmu, ale i v kádru dlouholetého suveréna nejvyšší soutěže Nymburka. Startoval na mistrovství světa v Číně, kde se v roce 2019 podílel na skvělém šestém místě české reprezentace. Poté se zúčastnil i olympijských her v Tokiu (2021) a mistrovství Evropy 2022 v Praze.

V probíhající sezoně bojuje Kříž s týmem Nymburka i v Lize mistrů, kde se český šampion měří s předními evropskými kluby. Koncem listopadu Nymburk prohrál v Istanbulu na půdě tureckého Bahcesehiru.

„Za nepříznivého stavu jsme se dokázali vrátit do zápasu. Dostali jsme se dokonce do šestibodového vedení, které jsme zase ztratili. Teď máme s Bahcesehirem i horší vzájemnou bilanci,“ hodnotil Kříž v těchto intencích na klubovém webu duel v Turecku.

Podle něj není čas na předčasné závěry o účinkování v Lize mistrů.

„Musíme se soustředit především na českou ligu a následně porazit doma dalšího soupeře na evropské scéně Igokeu. Bude to velmi důležitý zápas, ve kterém potřebujeme zvítězit, abychom nebyli pod tlakem uspět i v Bilbau,“ zamyslel se Kříž.

Krátce po začátku sezony se trenérského vedení Nymburka ujali Ladislav Sokolovský a Pavel Budínský. Po šestnácti letech tak má Nymburk české kouče poté, co tým dlouhodobě dirigovali zahraniční trenéři.

Sokolovský je bývalým kapitánem české reprezentace, získal jedenáct mistrovských titulů v české lize, především právě v dresu Nymburka. V klubu byl i sportovním ředitelem.

Budínský trénoval patnáct let v nejvyšší soutěži celek Děčína, v letech 2010-2013 byl hlavním trenérem české reprezentace a předtím asistentem.

„Naše šance v Lize mistrů pořád žijí, ale musíme doma vyhrát nad Igokeou,“ podotkl Sokolovský.