Šampion UFC už nechce zápasit za „drobné“. Chce boxovat

Přidat na Seznam.cz

Už za pár dní bude Francis Ngannou obhajovat svůj titul proti svému bývalému tréninkovému parťákovi. V poslední době však často mluví o nízkém platu v UFC či o svém snu odbýt si boxerský zápas. Nejinak tomu bylo při rozhovoru pro server ESPN.

První číslovaný turnaj UFC v roce 2022 se blíží a jeden z účastníků hlavní bitvy celého galavečera se v médiích rozpovídal o své nespokojenosti s kontraktem v organizaci. Šampion těžké váhy Francis Ngannou však kritizuje poměry v nejlepší MMA organizaci na světě delší dobu. Chtěl by novou smlouvu s mnohem lepšími podmínkami.

„Už nehodlám bojovat za 500 nebo 600 tisíc dolarů. Zápas s Cyrilem Ganem jsem vzal z osobních důvodů. Chci se ujistit, že i když se mnou bylo špatně zacházeno, tak svou smlouvu s UFC splním,“ vyjádřil se Ngannou v rozhovoru pro ESPN.

Rodák z Kamerunu také prozradil, že v prosinci 2017 podepsal s UFC kontrakt na pět let. Ve smlouvě pak je klauzule, že bude-li držet titul po jejím vypršením, bude muset absolvovat ještě tři zápasy, nebo zůstane v UFC jeden rok. Ngannou tvrdí, že smlouva s UFC je velice ošemetná. I když ji podepsal před několika lety, stále ji musí řešit. O novém kontraktu s organizací prozatím nejednal, setrvání v ní se však nebrání.

Šéf UFC Dana White však tvrdí, že je pouze na Ngannouovi, jestli zůstane, nebo nikoliv. V případě, že by šampion v organizaci skončil, by se prý nic nedělo. To pochopitelně kamerunskému bojovníkovi neimponuje.

Faktem ale je, že kdyby Ngannou v UFC skončil, o práci by se bát nemusel. Domlouvá si totiž boxerské zápasy s Tysonem Furym či Deontayem Wilderem. Rád by je ale absolvoval coby bojovník UFC. Touží pouze po lepších podmínkách, mezi ty krom peněz patří právě schválení boxerských soubojů.

A kdyby náhodou titulovou prohru s Ganem prohrál? „Bude to v pořádku, nic mi to nevezme. Dokázal jsem toho hodně. Nikdo mi nic nedal, vše jsem si sám vybojoval a chci tento zápas vyhrát. Málokdo může vyprávět podobný příběh jako já. Jsem šťastný za to, kam jsem to dotáhl“ zakončil své vyjádření Ngannou.

Zdroj: ESPN