Samková na olympiádu nepojede. Co se stalo?

Přidat na Seznam.cz

Malá tragédie pro Evu Samkovou je na světě. Věděla o ní už delší dobu, ale teď je to definitivní. Po zlomení obou kotníků věřila, že by se mohla dát do olympiády do pořádku, ale bohužel to nevyjde.

11. prosince se Samkové takřka zhroutil svět. Při dojezdu závodu smíšených týmů v rakouském Montafonu si zlomila oba kotníky, po operaci jí zůstaly v nohou šrouby. I přesto doufala, že se na únorovou olympiádu dá zdravotně do kupy. Dělala pro to všechno, ale nakonec to nevyjde, jak píše server iRozhlas.

Na olympiádu do Pekingu nakonec neodcestuje, uvedla to ve své tiskové zprávě pro média. „Rozhodnutí nejet do Pekingu bylo těžké, ale správné. Teď se soustředím na to, abych se uzdravila a fungovala dál,“ sdělila Samková.

Česká republika tak přišla o jednu z největších medailových nadějí. Olympijská vítězka ze Soči 2014 a bronzová medailistka z Pchjongčchangu 2018 v Pekingu startovat nebude.

„Zahojím se a vrátím se zpátky,“ věří však Samková. Nezbývá tak 28leté snowboardistce popřát hodně zdraví a sil do návratu.

Zdroj: irozhlas.cz