Samé debakly. Kladno si přivezlo z Brna osmičku. Plzeň naštvala fanoušky šesti obdrženými góly a Boleslav vypráskala Litvínov

Přidat na Seznam.cz

Na 19. kolo extraligy nebudou rádi vzpomínat hokejisté a fanoušci Kladna, Plzně a Litvínova. Jágrův klub si přivezl osmigólový debakl z Brna, Západočeši doma nestačili na Pardubice a „chemici“ nezvládli duel s posledním týmem tabulky.

V minulém kole se mladoboleslavští hráči pod novým trenérem Richardem Králem ještě nepochlapili, prohráli doma s Hradcem Králové 0:3. Tentokrát už ale „nové koště“ bývalého skvělého útočníka dobře zametlo cestičku svého týmu ke třem bodům. Zároveň Boleslav získala zajímavý skalp, z města Škodovky si druhý Litvínov odvezl potupnou porážku 0:5. „Je to velká úleva. Už ani nevím, po kolika zápasech jsme vyhráli. Konečně nám to tam napadalo, jsme za to vděční. Teď hlavně neurazit štěstí,“ míní Jan Závora, který dal vedoucí gól svého týmu. „Ze začátku to bylo dost vyrovnané, pak se štěstí naklonilo k nám. Možná jsme měli poté lehce navrch, nezbavovali jsme se zbytečně puků a tlačili se do brány, dodal mladý útočník.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) Branky a nahrávky: 28. Závora (O. Roman), 28. Lantoši (Fořt), 33. Fořt (Lantoši), 45. Järvinen (J. Aaltonen, Skalický), 52. Malát (Pyrochta, Suchý).

S ještě větším smutkem odjížděli domů kladenští hráči. Příděl osmi gólů musí ale rychle hodit za hlavu, protože už zítra je čeká důležité utkání s Plzní, tzn. souboj dvou týmů ze spodku tabulky. „My jsme dnes zaostávali za Brnem ve všech herních činnostech, v bruslení, bojovnosti, chytrosti, nemám k tomu moc co dodat. Kometa byla lepší ve všech aspektech a my jsme jí to svým přístupem usnadnili,“ podotkl kladenský kouč Otakar Vejvoda.

Brnu hodně pomohl úvod, když se ujalo vedení už ve 2. minutě. „Vstoupili jsme do utkání velice dobře, měli jsme dobrý pohyb, dobře jsme bruslili a šli jsme rychle do vedení. Utkání bylo vyrovnané jen v první třetině, ve druhé jsme dali tři góly a v poslední vedení navýšili. Jsou to pro nás tři důležité body a jsme za ně rádi,“ uvedl kouč Brna Jiří Otoupalík.

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 8:1 (1:0, 3:0, 4:1) Branky a nahrávky: 2. Gazda, 25. Gazda (A. Zbořil, Marcinko), 33. Marcinko (Ščotka, Lintuniemi), 35. Vincour (J. Kos, Marcinko), 47. Vincour, 48. Okál (Flek), 59. Vincour (J. Kos), 60. Lintuniemi (Ščotka, Moses) – 55. Klepiš (Dotchin, T. Hejda).

Své dominantní postavení v extraligové tabulce potvrdily Pardubice v Plzni. Vůbec se nechovaly zdvořile jako hosté a západočeskou arénu vyplenily skrze šesti gólů. Zaskvěl se především Robert Říčka, který vsítil hattrick. Plzeň si tak připsala čtvrtou porážku v řadě, to Východočeši si mohou do tabulky připsat šestou výhru za sebou. „Pardubice mají obrovskou kvalitu, to všichni víme, ale spíše bych se zaměřil na naše mužstvo. V mnoha aspektech hry jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Hlavně třetí třetina byla z naší strany žalostná. I svojí hrou jsme to dnes Pardubicím hodně usnadnili,“ podotýká střelec jediné plzeňské branky Petr Zámorský.

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 1:6 (1:2, 0:1, 0:3) Branky a nahrávky: 19. Zámorský (Malák, Lev) – 4. Říčka (Košťálek, Cienciala), 18. R. Kousal (T. Zohorna), 30. Paulovič (Poulíček), 47. Říčka (Košťálek, R. Kousal), 50. Říčka (R. Kousal), 57. Poulíček (Paulovič).

Zdroj: hcplzen.cz, rytirikladno.cz, bkboleslav.cz