Sakala doskočil z Příbrami do Mladé Boleslavi. Nejedná se však o skokana na lyžích, ale o zambijského kapitána

Přidat na Seznam.cz

Jméno Sakala mělo v devadesátých letech v českém sportu velký zvuk. Jaroslav Sakala byl mezi prvními na světě, kdo začal skákat z můstku tzv. stylem „V“. Přinášelo mu to úspěchy, ze světových šampionátů si postupně přivezl kompletní sbírku medailí, ke kterým ještě přidal bronz z olympijských her. Teď čeští sportovní fanoušci zase budou častěji slýchat jméno Sakala, ale ne ohledně skoků na lyžích. Jedná se o zambijského fotbalistu Bensona Sakalu, který přestoupil z druholigové Příbrami do Mladé Boleslavi.

Klub z města Škodovky si nejdříve tohoto defenzivního hráče „proklepl“, dal mu šanci od začátku přípravy. V sobotu si i zahrál přípravné utkání s Duklou Praha. A Sakala nového trenéra Marka Kuliče natolik zaujal, že vedení klubu s ním dnes podepsalo smlouvu na dva roky.

Sakala přišel do Česka v říjnu 2021. Nejdříve působil ve Viktorii Žižkov, vloni v létě se přemístil do Příbrami. V příbramském dresu odehrál 22 utkání a jednou skóroval. I když Zambie nepatří mezi africkou elitu, jistě zaujme, že Sakala má za tamní národní tým odehraných 23 utkání a v jarním Africkém poháru dokonce nosil kapitánskou pásku.

Ale ještě se na závěr vraťme ke skokanovi na lyžích Sakalovi. Přesněji k Filipovi (syn Jaroslava Sakaly), který se také věnoval skokům, ale letos v 26 letech ukončil kariéru. Nepřiblížil se k úspěchům svého otce, ve Světovém poháru byl maximálně na 29. místě a na kontě má i účast na olympiádě (ale nepostoupil z kvalifikace). Narodil se do špatné skokanské doby, v České republice nejsou žádné skokanské můstky. Sympatické však je, že se rozhodl tomuto dříve v Česku (Československu) velmi populárnímu sportu pomoci. Stal se novým sportovním manažerem.

Zdroj: redakce, fkmb.cz