Šafářová oznámila comeback. V Praze se představí se svojí životní tenisovou partnerkou

Přidat na Seznam.cz

V létě to bude už pět let, co se na pražském turnaji Lucie Šafářová rozloučila se svou kariérou. A právě na tomto tenisovém klání se česká hráčka letos v červenci vrátí k bílému sportu. Ale už jen ve čtyřhře, kde chce oprášit svou úspěšnou spolupráci s Američanku Bethanii Mattek-Sandsovou. „Lucko, Bethanie, těšíme se na velkou show a snad i vítězné tanečky!“ uvedli na svém Instagramu organizátoři pražského turnaje Livesport Prague Open.

„Team Buccie“, jak si říkají obě tenistky, má ve své sbírce několik velkých úspěchů. Česko-americký pár vyhrál společně pět grandslamových titulů – Australian Open 2015 a 2017, French Open 2015 a 2017 a US Open 2016.

Lucie Šafářová se pokoušla o comeback už v minulém roce na turnaji ve francouzské Remeši. Jenže po postupu do druhého kola jí WTA činnost zakázala, protože nesplňovala tenisové požadavky. „A že tím pádem musím odstoupit,“ posteskla si vloni 37letá hráčka. Profesionální tenista se musí přihlásit do antidopingového programu, v němž musí strávit šest měsíců. Tato lhůta skončí Šafářové 6. června, s čehož vyplývá, že česká tenistka byla už dříve rozhodnuta se vrátit na kurty, ale oznámila to až dnes.

Pražský turnaj se uskuteční od 21. do 26. července na kurtech Sparty. Pro Team Buccie to bude v České republice premiéra.

Loňský rok byl ve znamení velkých tenisových comebacků. Na kurty se vracely grandslamové vítězky – Angelique Kerberová, Caroline Wozniacká a Naomi Osakaová. Kdo další se letos vedle Šafářové vrátí do tenisového kolotoče?

Zdroj: Instagram.com, canalplussport.cz