Sáblíková v závodu na 3000 metrů skončila čtvrtá

Přidat na Seznam.cz

4.2.2022 byly oficiálně zahájeny letošní zimní olympijské hry a v sobotu už byla blízko první medaile. O tu bojovala Martina Sáblíková, která se nakonec však musí smířit pouze se čtvrtou příčkou. Závodu na 3000 metrů se zúčastnila také Nikola Zdráhalová.

V sobotu dopoledne se konaly ženské rychlobruslařské závody na 3000 metrů, Česká republika v něm měla hned dvě zástupkyně, ani jedna však medaili nevybojovala. Martina Sáblíková přitom nebyla vůbec daleko, jak uvádí server Olympics.

Sáblíková jela ve dvojici s Kanaďankou Ivanie Blondinovou, její soupeřka se však nevešla ani do první desítky, zatímco ihned po konci závodu se rodačka z Nového Města na Moravě ujala průběžného vedení.

Moravská rychlobruslařka zajela čas 4:00:34, nicméně na medaili nestačil. Tři závodnice totiž dokázaly své jízdy zajet v čase pod 4 minuty, poslední dvojice ve složení Irene Schoutenová a Francesca Lollobrigidaová obsadila první dvě místa. Vítězka Schoutenová dokonce s časem 3:56:93 zajela nový olympijský rekord.

Sáblíková tedy stejně jako na posledních olympijských hrách získala „pouze“ čtvrté místo. Ještě však má šanci uspět v závodě na 5000 metrů. Ten je na programu 10. února.

Nikola Zdráhalová skončila na 16. pozici s časem 4:13:13. Ani pro ni to však není konec, jelikož se specializuje na kratší tratě. Čekají ji tedy ještě závody na 500, 1000 a 1500 metrů. Kromě toho se zúčastní závodu s masovým startem.

Zdroj: olympics.com