S Pavlem Vrbou získal titul v Žilině, nyní Benjamin Vomáčka trénuje ve třetí lize

Přidat na Seznam.cz

Mužem mnoha fotbalových profesí je někdejší dlouholetý ligový hráč Benjamin Vomáčka (na snímku). Českou první ligu hrál za Liberec, Bohemians, Plzeň, pražskou Slavii a Baník Ostrava, kromě toho slavil dva mistrovské tituly ve slovenské lize s MŠK Žilina.

V druholigovém Třinci začal s manažerskou prací, momentálně je funkcionářem v rámci FAČR a předsedou okresního fotbalového svazu Liberecka. V Jablonci je zároveň ředitelem akademie mládeže a ještě k tomu hlavním trenér klubového béčka ve třetí lize!

Mám široký pracovní záběr, ale dá se to skloubit. Pořád jde o fotbal a ten je jen jeden,“ tvrdí Vomáčka v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Jak vzpomínáte na svoje ligové začátky?

Debutoval jsem ve svých sedmnácti letech ve Slovanu Liberec, konkrétně v roce 1995 pod trenérem Vlastimilem Petrželou. Už je to dávno, skoro třicet let. Se mnou byli v Liberci třeba Martin Hašek, Klusáček, Obajdin, Zákostelský, Kočí, Lexa, Jinoch, Hřídel, Rampáček, Čupr, v bráně Láďa Maier. A samozřejmě i další kluci. Co jméno, to persona liberecké historie.

Kromě vašeho působení v české lize se často připomíná, že jste se prosadil i na Slovensku. Jaké to bylo období?

Byl jsem dva roky ve Slovanu Bratislava a dokonce pět let v Žilině. Zažil jsem tam dva tituly, dvě druhá a jedno čtvrté místo. Těch titulů mohlo být více. Klub měl nejvyšší ambice. Trénovali nás například Juraj Šimurka, Dušan Radolský a Pavel Vrba, pod nímž jsem získal jeden z těch dvou žilinských titulů v roce 2007. Ze Žiliny odešel pan Vrba do Plzně, kde nastartoval tamní mistrovskou éru.

Když zůstaneme u současnosti. Sledujete první ligu?

Nejvíc mě samozřejmě zajímá Jablonec, kde působím u béčka. Myslím, že naše komunikace s trenérem áčka Davidem Horejšem je vynikající. Tým se na jaře rozjel, nedávno porazil Teplice 4:1 a stejným poměrem vyhrál i v Boleslavi nad Hradcem Králové. To je i s předešlými zápasy dobrá bilance. Všímám si i výsledků Liberce, Plzně, Ostravy i Bohemky, kde mě podobně jako dříve v Liberci vedl trenér Petržela. Občas se potkáváme, jsme v kontaktu. Vím, že pan Petržela působí u mládeže ve Vlašimi.

Zdroj: autorský článek