S Litvínovem získal titul, se Spartou bronz a stříbro. Teď je Tomáš Pavelka posilou Hradce Králové

Přidat na Seznam.cz

Během své dosavadní hráčské kariéry získal hokejový obránce a někdejší reprezentant Tomáš Pavelka už tři medaile v extralize. Vybojoval je ve dvou klubech a od nové sezony se pokusí o další úspěch v barvách Mountfieldu Hradec Králové, který ho představil jako velkou posilu.

Tomáš Pavelka (na snímku ještě v dresu Litvínova) pochází z Ostravy a s hokejem začínal ve Vítkovicích. Po krátké zkušenosti v zámořské juniorce zamířil do Litvínova, kde naplno rozvinul svoje kvality. A to tím nejvýraznějším způsobem. V sezoně 2014/2015 byl pevným článkem týmu, který ovládl extraligu po finálovém triumfu nad Třincem.

Pavelka zůstal jen jedním z mála hokejistů, kteří z tehdejšího litvínovského kádru ještě působí v extralize. Shodou okolností to je i další obránce Filip Pavlík, jenž v posledních letech patří k lídrům právě královéhradeckého mužstva. Oba se tak setkávají znovu ve stejném klubu, což je pro ně zajímavá skutečnost.

Pavelka poznal v Litvínově při cestě k mistrovskému titulu spoustu skvělých spoluhráčů, jako byli například brankář Francouz, obránci Šlégr, Kubát, útočníci Ručinský, Robin Hanzl, Petružálek, Hübl, Lukeš, Trávníček, Martynek, Gerhát a další.

Z Litvínova Pavelka přestoupil do pražské Sparty, odkud si v sezoně 2019/2020 odskočil na několikaměsíční hostování znovu do Litvínova. Za Spartu pak nastupoval až do jara 2022, kdy se loučil s dresem pražského týmu stříbrnou medailí. Už rok předtím ale získal se stejným celkem bronz.

Loni v létě se rozhodl pro zahraniční angažmá ve finském klubu Lukko Rauma. Tahle štace ale trvala jen rok a Pavelka je zpátky v extralize. Těší se na novou šanci v Hradci Králové.

Se Spartou nám v posledních letech, co jsem tam byl, utekl titul jen o vlásek. Loni jsme prohráli ve finále play-off s Třincem. A tak jsem klukům z Hradce Králové letos aspoň na dálku přál, aby Oceláře ve finále porazili a přerušili jejich mistrovskou šňůru a dovezli pohár do Hradce,“ svěřil se Pavelka na hradeckém webu po příchodu na východ Čech.

V Hradci Králové, který vstoupí do dalšího období s vizitkou vicemistra, si od Pavelky hodně slibují. Klub oznámil i příchod útočníka Davida Šťastného z Mladé Boleslavi.

Zdroj: autorský článek