S Hradcem Králové se loučil stříbrem. Teď se útočník Jakub Lev vrátil do Plzně

Přidat na Seznam.cz

Hokejový útočník Jakub Lev patří ke stálicím extraligy. Ve dvaatřiceti letech se může pochlubit, že během dosavadní kariéry získal v nejvyšší soutěži všechny tři medaile. Zlato v podobě mistrovského titulu a bronz se Škodou Plzeň a navíc je čerstvým držitelem stříbra v dresu Mountfieldu Hradec Králové v nedávno skončené sezoně. A po ní učinil zásadní krok, když z východočeského klubu zamířil zpátky do domovské Plzně.

Jakub Lev (na snímku) začínal v plzeňském áčku jako mladíček a už brzy se dočkal prvního velkého úspěchu. V roce 2013 se podílel na triumfu týmu v extralize pod vedením trenéra Milana Razýma a po boku takových hvězd, jako tehdy byli útočníci Martin Straka, Jan Kovář, Tomáš Vlasák, Václav Pletka, Petr Vampola, Ondřej Kratěna, či obránci Jaroslav Špaček, Jiří Hanzlík, Martin Ševc, David Havíř, Jakub Jeřábek a další.

Dostat se do takového týmu nebylo snadné, proto jsem si před trvalejším zařazením do základního kádru Plzně prošel i hostováním v první lize,“ zmínil Lev například působení ve Slovanu Ústí nad Labem.

Z Plzně přestoupil Lev v roce 2017 do Vítkovic, kde strávil dvě sezony. Následně nastupoval za Kometu Brno a zakotvil v Hradci Králové. Z tohoto výčtu vyplývá, že z Vítkovic se postupně přesouval takříkajíc pořád blíž k plzeňskému domovu.

Už v roce 2020 Lev tvrdil, že v Hradci poznává velmi silný hráčský kádr. Loni tamní celek vyhrál základní část extraligy, ale neuspěl ve čtvrtfinále. Letos královéhradečtí hokejisté přešli v play-off přes Liberec, Vítkovice až do finále proti Třinci. A v živé paměti ještě zůstávají boje o titul, ze kterých brali Východočeši stříbro.

O tom, že přestoupím v létě do Plzně, se psalo už v únoru. Chtěl jsem se ale s Hradcem rozloučit co nejlepším způsobem. I když z toho nebylo zlato, hradečtí fanoušci nám připravili po příjezdu z Třince velké ovace,“ líčil Lev na plzeňském klubovém webu.

Ještě vstřebává poznatky a dojmy z uplynulé sezony, ale pomalu se začne připravovat na následující ročník. Výhodou je, že plzeňské prostředí dobře zná.

Vnímám i změny v kádru včetně příchodu útočníka Petra Jelínka z Liberce. To je zkušený borec, který odvádí spoustu let v extralize obrovský kus práce,“ podotkl Lev na adresu vítané posily.

Zdroj: autorský článek