Růžička vystřídá na lavičce parťáka z Nagana. Chce pomoci vzkřísit ústecký hokej

Přidat na Seznam.cz

Vladimír Růžička měl úžasně rozjetou trenérskou kariéru. Dva tituly s českou reprezentací (2005 a 2010) a vítězství se Slavií v extralize (2003 a 2008) mu měly zaručit angažmá v zahraničí. Když už ne v zámořské NHL, tak o ruské KHL se mluvilo jako o jasné záležitosti. Jenže následná aféra (měl prý brát úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej) mu natolik zkazila jméno, že nejen skončil ve Slavii, ale už si nikdy „neškrtl“ v národním týmu.

Růžička odešel do Chomutova, kde neměl zpočátku úplně špatné výsledky (jednou semifinále), ale finanční možnosti severočeského klubu veškeré ambice hatily. Původně desetiletá smlouva se smrskla jen na čtyři roky, poté co Chomutov sestoupil do první ligy… Následovala angažmá v Hradci Králové a Litvínově, ale bez většího úspěchu. Od Chemiků byl dokonce odvolán…

Rúžička ale natolik miluje hokej, že bez něj dlouho nemůže být. A proto se dohodl s dalším severočeským klubem – s ústeckým Slovanem. Jestliže však kilometrově jsou města Litvínov a Ústí nad Labem od sebe jen 41 km, sportovně jsou kluby vzdáleny jak „z Marsu na Venuši“. Ústečtí hokejisté totiž hrají až třetí nejvyšší soutěž…

Růžičkovy námluvy s ústeckým klubem započaly už na jaře. „V průběhu dubna jsem se potkal s Vláďou Evanem (výkonný ředitel), který se mě ptal na moji hokejovou budoucnost a u kávy jsme si povídali o současné situaci v ústeckém hokeji. Jako severočeského patriota mě zaujala možnost pomoci v našem regionu Ústeckému Slovanu,“ říká Růžička pro klubový web ústeckého Slovanu.

Ústecký Slovan hrál dlouhé roky druhou nejvyšší soutěž, až vloni sestoupil o ligu níže. Pokus o návrat se nepovedl trenérovi Janu Čalounovi, mimochodem to je Růžičkův kolega ze zlatého Nagana. Finanční možnosti ústeckého klubu nejsou na takové výši, aby mohl aspirovat na postup do první ligy jako favorit. Růžička se spíše bude snažit budovat tým, který se o to má pokusit v následujících sezonách. „Rád pracuji s mladými hráči, i když je potřeba mít v mužstvu zkušenost. Uvidíme, jak se bude sezóna vyvíjet a jak bude nutné případně mužstvo doplnit,“ dodává nový kouč ústeckého Slovanu.

Zdroj: redakce, slovanusti.cz