Rusko sehraje opět přátelské utkání

Přidat na Seznam.cz

Nejen Írán, který věrně stojí po boku Ruska, ale i jeho soused Irák se rozhodl vymanit ze sankcí uvalených na ruské fotbalisty a chce proti nim v březnu hrát. To ukazuje, že Rusko může počítat s velkou podporou své koncepce přechodu od UEFA k asijské federaci AFC, uvedl sportovní portál Sport a portál TVP Sport.

V roce 2022 například ruská reprezentace odehrála jen tři zápasy, a to pouze přátelské, proti Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Uzbekistánu, tedy třem postsovětským středoasijským zemím. Každopádně Rusko, které je v Evropě psancem, zvažuje přestup do asijské federace, aby tam odešlo s právem hrát kvalifikaci na mistrovství světa v roce 2026.

Rusko mělo v roce 2023 velký problém se soupeři, a to tak velký, že se začalo domlouvat s brazilskými kluby. Na pomoc mu však přišlo několik týmů z Perského zálivu. Nejprve Írán souhlasil, že v březnu v Teheránu sehraje přátelské utkání s Rusy, a nyní zápas s Ruskem potvrdil Irák. V tomto případě se duel odehraje v Bagdádu.

Irák je tým, jehož obyvatelé se nedávno dočkali historického úspěchu, triumfu týmu v Poháru Perského zálivu. Iráčané ho vyhráli poprvé od roku 1988, a to po prodloužení proti Ománu. Turnaj se těšil velkému zájmu místních fanoušků a hrál se na zbrusu nových stadionech v Basře. kromě zápasu s Ruskem má irácký tým v plánu také přátelská střetnutí s Uzbekistánem a Bolívií.

Zdroj: sport.pl, sport.tvp.pl