Rulík, Augusta, Čermák, Patera. Po konci v extraligových klubech se čtyři trenéři přesouvají k reprezentačním výběrům

Přidat na Seznam.cz

V českém hokeji nastává během letní přestávky docela zajímavá situace, která asi nemá obdoby. A to v tom směru, že novými trenéry čtyř reprezentačních kategorií se stali muži, kteří ještě v minulé sezoně působili na postech hlavních koučů v extraligových klubech!

Na ilustračním snímku je O2 Arena v Praze, která bude dějištěm mistrovství světa 2024 v hokeji.

Trenér Radim Rulík musel skončit po rozhodnutí vedení Pardubic na střídačce Dynama poté, co tým obsadil v extralize „až“ třetí místo. Jenže zanedlouho byl jmenován lodivodem reprezentačního áčka po odvolaném Kari Jalonenovi. Rulík si do této prestižní role přináší ale úspěch v podobě stříbra s reprezentační dvacítkou na MS.

Mou prioritou je, abychom u áčka měli stejný realizační tým jako loni u dvacítky. Trenérský štáb spolu se mnou znovu vytvoří asistenti Jiří Kalous, Marek Židlický a trenér brankářů Ondra Pavelec. A pokusíme se navázat na dosavadní spolupráci v rámci české reprezentace. Velkou motivací je mistrovství světa v Praze,“ uvedl Rulík v těchto intencích při uvedení do funkce hlavního trenéra národního týmu.

Jelikož se přesunem Rulíka k áčku uvolnil post kouče dvacítky, naskytla se šance pro nového trenéra. A tím se stal Patrik Augusta, který v dubnu ukončil angažmá na extraligové střídačce Bílých Tygrů Liberec!

Augusta působil pod Ještědem pět let, nejprve jako asistent Filipa Pešána a poté hlavní kouč. Jeho asistenty u dvacítky budou litvínovský trenér Robert Reichel a také Pavel Trnka, který už několik let pracuje u mládežnických výběrů.

Reprezentační osmnáctku přebírá David Čermák, který v minulé sezoně vedl jako asistent a posléze hlavní trenér Motor České Budějovice. Jeho asistenty jsou Jaroslav Nedvěd a Richard Žemlička. Za zmínku stojí i fakt, že generálním manažerem národního týmu do 18 let byl jmenován Michal Vondrka, do dubna útočník Českých Budějovic. Nová pozice pro něj zřejmě znamená i ukončení hráčské kariéry.

A reprezentační výběr hráčů do 17 let povede trenér Pavel Patera, který do poloviny minulé sezony byl hlavním koučem pražské Sparty v extralize! Předtím trenérsky pracoval i na Kladně a v Mladé Boleslavi. Také na asistentských postech jsou známá jména: David Moravec a František Ptáček.

Zdroj: autorský článek