Rozpačitá sezona Hradce Králové, půlka hokejového mančaftu si může hledat angažmá jinde

Přidat na Seznam.cz

Předevčírem jsme vás na stránkách Sportdeníku informovali, že karlovarský hokejový klub opouští po sezoně devět hráčů, což je velká cifra. Avšak královéhradecký Mountfield řízl do kádru ještě více. V podstatě půlka kádru, dvanáct hráčů, se už v příštím ročníku extraligy v tomto východočeském dresu neukáže.

Tři brankáři (Eetu Laurikainen, Jan Lukáš a Lukáš Pařík) , tři obránci (Bohumil Jank, Patrik Marcel a Michael Gaspar) a šest útočníků (Jan Eberle, Evan Jasper, Christophe Lalancette, Lukáš Pajer, Radek Pilař a Marek Zachar) začnou příští sezonu v jiném klubu. Z těchto hráčů toho v týmu odehrál nejvíce Jank, a to plných sedm sezon. I proto s ním v posledním zápase cloumaly emoce. „Slzy jsem měl po konci sezony na krajíčku. Padlo to na mě až v šatně, když jsme se s kluky loučili. Bylo to hodně emotivní a nějaká slza u toho ukápla,“ přiznává 31letý bek.

Zároveň ale vedení východočeského klubu oznámilo, že u čtyřech hráčů došlo k prodloužení smlouvy, týká se to Matěje Chalupy, Petra Moravce, Radovana Pavlíka a Martina Štohanzla. Prvně jmenovaný v této sezoně nastupoval z poloviny v Hradci, ale zároveň pomáhal prvoligovému Kolínu. Matějovi se letos nepodařilo nastálo probojovat do základní sestavy. Je však v Hradci spokojený a chtěl by se o to pokusit v nadcházející sezoně. Naše nová smlouva je na dobu jednoho roku s jednoletým opčním právem klubu. Dobře víme, že Matěj má obrovský potenciál a budeme se společnými silami snažit o to, aby ho mohl v našem klubu opětovně rozvinout,“ podotýká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček k 25letému útočníkovi.

V Kolíně, který je partnerským klubem Hradce Králové, nastupoval v tomto ročníku i Petr Moravec. „Petr patřil v proběhlém ročníku Chance ligy k hráčům, kteří podávali kvalitní výkony. Vzhledem k jeho potenciálu jsme se rozhodli s ním podepsat nový kontrakt a pevně věříme, že si svými výkony řekne i o stabilní místo v našem A-mužstvu,“ uvedl Kmoníček.

Naopak Radovan Pavlík byl celou sezonu oporou Mountfieldu. „Jednání s Radkem a jeho agentem byla delší, jelikož obě strany měly trochu odlišné představy o smlouvě. Několikrát jsme se sešli, a nakonec se i shodli na podobě nového dvouletého kontraktu. Společně s trenéry jsme velmi rádi, že Radek pokračuje, protože se jedná o útočníka, který má svoji jasnou roli v týmu, a navíc se jedná i o odchovance hradeckého hokeje,“ říká generální manažer.

Posledním „do party“ je Martin Štohanzl, který si v juniorech vyzkoušel zámořskou soutěž. „Vidíme v něm jako v našem odchovanci potenciál, a proto jsme se s ním velmi rychle dohodli na nové dvouleté smlouvě, díky které Martin dostane příležitost si vybojovat pevné místo v našem A-týmu,“ dodává Kmoníček.

Zdroj: redakce, mountfieldhk.cz