Rozhodčí Piccini poslal trenéra Josého Mourinha na tribunu. On se chce bránit

Přidat na Seznam.cz

V italské Serii A vyhrál ve 24. hracím dni poprvé tým Cremonese, který se nachází na posledním místě. U soupeře z AS Roma viděl trenér José Mourinho červenou kartu a hořce si stěžoval.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha, kterého rozhodčí Mauro Piccini krátce po přestávce poslal na tribunu, utrpěli ve 24. hracím dni senzační porážku 2:1 na hřišti celku ze dna tabulky Cremonese. AS Roma tak zůstávají se 44 body o bod za čtvrtým místním rivalem Laziem.

Spor se čtvrtým rozhodčím

Mourinho uvedl, že ho při incidentu, který vedl k jeho vyloučení, vyprovokoval čtvrtý rozhodčí Marco Serra. „Poprvé v mé kariéře se mnou rozhodčí mluvil neoprávněně,“ řekl trenér na tiskové konferenci. Příští soupeř AS Roma je z Turína, je jím Juventus. Mourinho bude chybět kvůli suspendaci.

„Nejsem blázen. A reakce, kterou jsem měl, je proto, že se něco stalo. Potřebuji teď vědět, jestli mohu z právního hlediska něco udělat,“ rozohnil se Portugalec.

„Piccinini mi dal červenou, protože mu to řekl čtvrtý rozhodčí. Ale čtvrtý rozhodčí není tak čestný, aby také řekl, co mi řekl, jak se mnou jednal a co způsobilo mou reakci,“ dodal Mourinho.

První ligové vítězství Cremonese od roku 1996

Pro postoupivší Cremonese to naopak byla první výhra v první sezoně Serie A od roku 1996 po devíti remízách a 14 porážkách.

V 17. minutě poslal klub do vedení Frank Tsadjout, v 71. minutě vyrovnal AS Roma prostřednictvím Leonarda Spinazzoly. Vítězný gól vstřelil v 83. minutě z pokutového kopu útočník Daniel Ciofani. Brankář AS Roma Rui Patrício předtím srazil Davida Okerekeho. Cremonese se díky výhře posunulo na 19. a předposlední místo.

Římský tým utrpěl překvapivou porážku s Cremonese již na začátku února. Tehdy dokonce před domácím publikem prohráli 1:2 ve čtvrtfinále Italského poháru.

Zdroj: spiegel.de, The Sun