Rozdíloví hráči Baníku podepsali nové smlouvy. Boula s Buchtou mají pomoci Ostravě do pohárů

Přidat na Seznam.cz

Baník Ostrava by se rád vyšvihl mezi naší fotbalovou smetánku. Když už ne na úroveň pražských es, tak alespoň bojovat s Plzní a Slováckem o evropské poháry. V Ostravě věří, že jim k tomu pomohou záložníci Jiří Boula a David Buchta, se kterými v těchto dnech vedení Baníku podepsalo dlouholeté smlouvy.

Vážím si toho, že mi Baník nabídl prodloužení smlouvy. Věřím, že se budeme společně posouvat nahoru a že se klub brzy dočká nějakého vytouženého úspěchu,“ prohlásil David Buchta po podpisu smlouvy, která má trvání do 30. června 2027.

Buchta hraje v Baníku od svých žákovských let a přes mládežnické kategorie se postupně prosadil až do áčka. V tuto chvíli má na kontě už 110 ligových startů, 20 gólů a 12 asistencí. „David herně dozrává, dokáže být rozdílovým hráčem a v této sezoně má i velmi dobrá čísla. Přitom ve čtyřiadvaceti ještě stále může výkonnostně růst a věříme, že to tak i bude. Byli bychom rádi, kdyby v jeho stopách kráčeli i další kluci z naší akademie,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

I Jiří Boula podepsal smlouvu do konce června 2027. „Jirka za poslední období udělal znatelný výkonnostní pokrok, vybudoval si svou pozici v sestavě a věříme, že se bude ještě zlepšovat,“ řekl Mikloško.

Boula přišel do Baníku před dvěma a půl lety z druholigového Táborska. „Když jsem do Baníku přicházel, bylo mým cílem se prosadit a vybudovat si tady silnou pozici. Věřím, že se mi to daří, a byl jsem tak moc rád za nabídku nové smlouvy. Teď je načase pomoct klubu dosáhnout na nějaký společný úspěch, po kterém všichni v Ostravě toužíme. A věřím, že přijde ve správný čas,“ řekl Boula.

Zdroj: redakce, fcb.cz